Dnes najčítanejšie
VIDEO: Zrážke áut na ulici Vysokoškolákov sa dalo predísť, miesto je známe častými nehodami

29 marec 2018 - 18:34

Žilinskí policajti odchytili na sídlisku Vlčince hada, pomenovali ho Peter a dočasne sa oň postarali

Foto: Žilinskí policajti odchytili na sídlisku Vlčince hada, pomenovali ho Peter a dočasne sa oň postarali
Foto: Polícia

V stredu 28. marca 2018 okolo 18:40 hod. prijali policajti na Obvodnom oddelení Policajného zboru Žilina - východ oznámenie, že po ulici Polomská sa pohybuje nebezpečný cudzokrajný had. Hliadka po príchode na miesto hada zaistila a previezla na oddelenie. Policajti mu následne poskytli ubytovanie v teráriu s výhrevným kameňom a vodu.

„Na ďalší deň boli preverené predajne - chovprodukty v blízkom okolí, a hadovi bola zakúpená potrava, pričom z jeho apetítu je zjavné, že bol dlhšiu dobu bez opatery (niekoľko dní). Had vykazuje známky, že bol vychovaný v domácom prostredí, pričom podľa výzoru nejde o korálovca (jedovatý), ale ide o koralovku mexickú, ktorá nie je nebezpečná a laik si ju môže ľahko pomýliť,“ opisuje polícia na sociálnej sieti.

Policajti kontaktovali pracovníkov blízkej zoo, ktorí si hada menom „Peter“, ako ho pomenovali, prevezmú do svojej opatery. Ako sa ďalej píše na Facebooku, počas krátkej doby, keď bol had Peter na polícii, si dokázal získať srdcia všetkých policajtov a stal sa na oddelení miláčikom.
Zdroj: Polícia


Dopravný servis
Lavobrezná
Práca na ceste
05:29
Radoľa
Práca na ceste
05:26
Terchová
Jama na ceste
05:25
Rajecké Teplice
Zver pri ceste
04:38
Koňhora
Práca na ceste
02:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina