04 marec 2018 - 16:28

Na úrade ŽSK vyvesili čiernu vlajku, prezident Andrej Kiska už vystúpil s prejavom

Foto: Na úrade ŽSK vyvesili čiernu vlajku, prezident Andrej Kiska už vystúpil s prejavom
Foto: TS ŽSK

V sobotu si pri príležitosti rozlúčky so zavraždeným Jánom Kuciakom uctili jeho pamiatku aj predstavitelia a zamestnanci Žilinského samosprávneho kraja, a to vyvesením čiernej zástavy. Investigatívny novinár pochádzal z obce Štiavnik v okrese Bytča, kde včera aj prebehla posledná rozlúčka s ním.

Na rozlúčke boli prítomní jeho kolegovia z redakcie Aktuality.sk, predstavitelia vydavateľstva Ringier Axel Springer, desiatky novinárov a takisto zahraničné spravodajské tímy, ktoré udalosti zo Štiavnika vysielali do sveta.

Na poslednej rozlúčke sa zúčastnila aj predsedníčka ŽSK Erika Jurinová. „Ako županka jeho rodného kraja som vyzvala aj ostatných predsedov krajov, aby sa pripojili k spomienke naňho a jeho snúbenicu vyvesením čiernej zástavy na jednotlivých úradoch. Obaja si zaslúžia, aby sme si ich navždy pamätali a najmä uctili ich pamiatku,“ uviedla predsedníčka.

Na úrade tak visí, popri slovenskej zástave a zástave Žilinského samosprávneho kraja, aj čierna zástava na znak úcty a pamiatky tragicky zosnulej dvojici mladých ľudí. „Nechcem žiť v krajine, kde sa vraždia nevinní mladí ľudia, len preto, že snívajú o lepšom a krajšom Slovensku. V práci Janka Kuciaka musíme pokračovať všetci, ktorí tiež chceme mať zo Slovenska lepšiu a slušnú krajinu,“ dodala Jurinová.

Na dnešný večer boli vo verejnoprávnej RTVS naplánované príhovory všetkých troch čelných predstaviteľov Slovenskej republiky - prezidenta Andreja Kisku, predsedu NR SR Andreja Danka a predsedu vlády Roberta Fica. Prezident nakoniec vystúpil so správou k aktuálnemu spoločenskému dianiu už dnes o 16:00 hod. Jeho prejav si môžete pozrieť nižšie.

Prezident Andrej Kiska zmenil plán. S prejavom vystupuje práve teraz

Posted by Aktuality.sk on 4. marec 2018

 

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

35 zdieľaní

Dopravný servis
Obvodová
Policajná hliadka
10:52
Nemocničná
Stacionárny radar
10:39
Strečno
Policajná hliadka
10:38
Cesta I/64
Policajná hliadka
10:37
Vranie
Práca na ceste
08:56
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina