Dnes najčítanejšie
Od dnešného dňa platí povinnosť nosiť respirátor v obchodoch a vozidlách mestskej hromadnej dopravy
Mobilné odberné miesta - AG testy

03 marec 2018 - 18:04

Žilinskí leteckí záchranári dnes pomáhali pri dopravnej nehode aj 1-ročnému dieťaťu s popáleninami

Foto: Žilinskí leteckí záchranári dnes pomáhali pri dopravnej nehode aj 1-ročnému dieťaťu s popáleninami
Foto: ilustračné

Dnes 3. marca 2018 pomáhali žilinskí leteckí záchranári pri dvoch vážnych prípadoch. Dopoludnia leteli najskôr k dopravnej nehode, ktorá sa stala na ceste medzi obcami Vrícko a Kláštor pod Znievom (okres Martin). Rýchly a šetrný transport do nemocnice potrebovala 22-ročná žena, ktorá dostala šmyk a vozidlom narazila do pevnej prekážky.

„Pilot vrtuľníka pristál na lúke vedľa miesta dopravnej nehody. Od posádky rýchlej zdravotnej pomoci si lekár leteckých záchranárov prevzal zranenú ženu, ktorá utrpela poranenie hlavy, hrudníka, chrbtice a hornej končatiny. Po doplnení liečby bola preložená na palubu vrtuľníka a v stabilizovanom stave letecky prevezená na úrazový príjem Univerzitnej nemocnice v Martine,“ informujú záchranári na svojom webe.

Hneď po návrate na základňu dostali záchranári ďalšie hlásenie a opäť vyrazili do terénu. Tentokrát išlo o 1-ročné obarené dieťa, ktoré urgente potrebovalo transport z Kysuckej nemocnice v Čadci na vyššie špecializované pracovisko. S popáleninami 1. a 2. stupňa v rozsahu 20 % povrchu tela bol malý chlapček v doprovode svojej matky v stabilizovanom stave letecky prevezený na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Bratislave.
34 reakcií
Zdroj: Air Transport Europe


Dopravný servis
Nemocničná
Policajná hliadka
18:53
Závodská cesta
Jama na ceste
18:52
Strečno
Iné nebezpečenstvo
18:42
Rosina
Prekážka na ceste
18:25
Strečno
Policajná hliadka
18:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.