Dnes najčítanejšie
Bývalý župan Juraj Blanár neplánuje kandidovať na predsedu Žilinského samosprávneho kraja

27 február 2018 - 13:05

Na bytčianskom gymnáziu spomínajú na zavraždeného novinára, poznali ho ako skromného a čestného

Foto: Na bytčianskom gymnáziu spomínajú na zavraždeného novinára, poznali ho ako skromného a čestného
Foto: TS ŽSK

Gymnázium v Bytči v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja dnes vyvesilo čiernu zástavu na pamiatku zosnulého Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Škola tak spomína na svojho bývalého žiaka, ktorého neznámy páchateľ chladnokrvne zavraždil v dome vo Veľkej Mači.

„Rodinám a blízkym by som chcela vyjadriť úprimnú sústrasť. Je to obrovská tragédia. Zomreli dvaja mladí ľudia a všetko nasvedčuje tomu, že dôvodom bola investigatívna a poctivá práca Jána Kuciaka. Verím, že kompetentní rýchlo a dôsledne situáciu prešetria a nájdu zodpovedného za tento ohavný čin,“ uviedla predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.


V samotnom Gymnáziu na Jána spomínajú v dobrom. „Keďže som ho učila angličtinu, poznala som ho osobne a môžem o ňom povedať iba pozitíva. Bol veľmi skromný, svedomitý, čestný a veľmi dobrosrdečný,“ povedala riaditeľka Slavka Sitarčíková.

Žilinský samosprávny kraj je pripravený pomôcť pri prípadných spomienkových podujatiach. Mŕtve telá novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martinu Kušnírovú našla polícia v nedeľu večer.


146 reakcií
Zdroj: TS ŽSK


Dopravný servis
Na Horevaží
Kolóna
16:30
Hlavná, Bytčica
Kolóna
16:23
Bratislavská
Kolóna
16:22
Lietavská Lúčka
Kolóna
16:22
Strážov
Dopravná nehoda
16:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia