Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: V očkovacej lotérii vyhral 201-tisíc eur muž z Kysúc, ďalších 201-tisíc putuje na Oravu
COVID-19 vývoj situácie v kraji

14 október 2014 - 09:04

37-ročný muž nafotil ženu pri sexe a následne ju začal vydierať

Martinský vyšetrovateľ v uplynulých dňoch obvinil 37 ročného Libora z okresu Levice zo zločinu vydierania. Obvinený muž sa na internetovom portáli zoznámil so ženou z Turca, na ktorom so ženou intenzívne komunikoval. V januári 2014 ženu navštívil v mieste trvalého bydliska v Turci. Žena nastúpila k 37 ročnému Liborovi do vozidla a presunuli sa do neďalekej obce, kde medzi nimi došlo k sexuálnemu styku. Sexuálny styk si obvinený Libor proti vôli ženy fotografoval, vraj pre jeho osobnú potrebu. Následne v mesiaci marec obvinený Libor cez internetový portál žene napísal, že potreboval súrne peniaze a fotografie predal. Zároveň ženu požiadal o sumu 1.200,-€, za ktorú dostane fotografie späť.

Peniaze mu žena poslala, keď v mesiaci jún 2014 sa s ňou opakovane skontaktoval a žiadal o ďalšiu sumu vo výške 4.000,-€. Tentokrát sa už žene prostredníctvom sms správ vyhrážal ublížením na zdraví jej samej a jej deťom, ak mu peniaze nepošle. Naposledy sa obvinený Libor so ženou skontaktoval 8. júna, kedy od nej žiadal ďalšiu sumu vo výške 1.300,-€, po čom sa žena v obave o svoj život a život svojich blízkych psychicky zrútila. Obvinenému celkovo vyplatila sumu 4.000,-€. Obvinenému Liborovi hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na štyri až desať rokov. Stíhaný je väzobne.

Nakoľko je dôvodný predpoklad, že obvinený muž rovnakým alebo obdobným spôsobom vydieral aj iné ženy v rámci Slovenska, polícia v Martine odporúča potencionálne poškodeným ženám, ktoré mohol vydierať, alebo vydieral 37 ročný Libor z okresu Levice, aby sa s podnetom obrátili na e-mailovú adresu Okresného riaditeľstva PZ v Martine: sekretariat@orpzmt.sk

Dopravný servis
Estakáda
Jama na ceste
04:30
Mostná
Práca na ceste
21:56
Hričovská
Prekážka na ceste
21:54
Hričovská
Zver pri ceste
20:22
Cesta I/64
Práca na ceste
19:59
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia