Dnes najčítanejšie
Vo štvrtok večer zablúdila v Malej Fatre česká turistka s deťmi, skupinku našli horskí záchranári

21 február 2018 - 12:08

Leteckí záchranári zo Žiliny v utorok pomáhali dvom zraneným deťom v lyžiarskych strediskách

Foto: Leteckí záchranári zo Žiliny v utorok pomáhali dvom zraneným deťom v lyžiarskych strediskách
Foto: ilustračné

V utorok 20. februára 2018 zasahovali leteckí záchranári zo Žiliny pri dvoch úrazoch, ktoré sa stali v lyžiarskych strediskách. V oboch prípadoch šlo o zranenia, ktoré si spôsobili deti.

Dopoludnia boli leteckí záchranári zo Žiliny privolaní k lyžiarskemu úrazu, ktorý sa stal 14-ročnej lyžiarke na Martinských holiach. Privolaná Horská záchranná služba jej zranenú dolnú končatinu zafixovala a priviezla k vrtuľníku. Po doplnení liečby lekárom leteckých záchranárov bola pacientka preložená na palubu vrtuľníka a v stabilizovanom stave prevezená do Univerzitnej nemocnice v Martine.

Krátko popoludní smeroval žilinský záchranársky vrtuľník opäť k lyžiarskemu úrazu dieťaťa. V lyžiarskom stredisku Zuberec - Milotín si pádom na lyžiach spôsobilo 7-ročné dievčatko poranenie dolnej končatiny v oblasti stehna. Po pristátí vrtuľníka pod svahom si lekár leteckých záchranárov prevzal do svojej starostlivosti malú pacientku a poskytol jej neodkladnú zdravotnú starostlivosť.

V sprievode matky bolo dievčatko s podozrením na zlomeninu stehennej kosti letecky prevezené do Univerzitnej nemocnice v Martine.
37 zdieľaní
Zdroj: LZS

Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
23:38
Vranie
Stacionárny radar
23:30
Rudinka
Policajná hliadka
23:12
Strečno
Dopravná nehoda
22:59
Strečno
Policajná hliadka
22:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia