Dnes najčítanejšie
Mestskí policajti zachránili muža, ktorý sa chcel obesiť na strome, ten však na nich zaútočil

06 apríl 2018 - 12:15

Na hlavných ťahoch v Žiline je čoraz viac výtlkov, cestu akosi nemá kto opraviť už niekoľko rokov

Vodiči sa čoraz viac sťažujú na veľmi zlý stav vozoviek v Žiline. Postupne sa zhoršujúci stav ciest je najmä na hlavných ťahoch - ulice Ľavobrežná, Kragujevská a Mostná. Najlepšie na tom nie je ani samotný Rondel. Cesta sa prepadáva, sú v nej veľké diery alebo vypukliny a taktiež prepadnuté kanalizačné poklopy.

Už v minulosti sme sa viac krát pokúšali osloviť Slovenskú správu ciest, ktorá má tieto úseky vo svojej správe, no neúspešne. Dodnes nepoznáme odpoveď, kedy a či vôbec budú tieto cesty opravené. 

Po uvedených uliciach prejdú denne tisíce áut a cestári na nich opravujú väčšinou len vážne stavy, po ukončení zimnej údržby. Poškodené časti cesty, na ktoré mnohí vodiči neustále upozorňujú, aj našu redakciu, sa za posledných 6 rokov vôbec neriešili.

„Najkritickejšie je to v smere od Budatína na Ľavobrežnú. Keď prejdete cez “slimák” tak sú tam asi tri veľké jamy a dva hrby. Vždy tam brzdím a idem max 25 km/h, pretože pri vyššej rýchlosti riskujem poškodenie auta,“ uviedol čitateľ Peter ešte v minulom roku.

„Nechápem, prečo dodnes nie je opravený Rondel, je to tam samá jama, hrbole a najhoršie je to pri výjazde smerom na Poprad / Prievidzu,“ skonštatoval zasa Richard.

V celej dĺžke Mostnej, Ľavobrežnej a Kragujevskej ulice je viacero jám, ktoré cestári každoročne len látajú, no cesta sa komplexne neopravuje. Vždy po zimných mesiacoch cesta vyzerá tak, ako keby sa opravy ani nerealizovali.

Pomohlo by, keby sa v najkritickejších miestach vymenila celá časť vozovky, nie len malý výsek okolo jamy či kanalizačného poklopu. Naposledy sa realizovala pokládka úplne nového asfaltového koberca v okolí ulice Košická, pri rekonštrukcii frekventovanej križovatky. 

Či sa vodiči v Žiline niekedy dočkajú výmeny kobercov na hlavných ťahoch, je otázne.

240 reakcií


Dopravný servis
Krasňany
Iné nebezpečenstvo
21:38
Lavobrezná
Prekážka na ceste
19:25
Lavobrezná
Stacionárny radar
18:57
Lavobrezná
Dopravná nehoda
18:23
Cesta II/583C
Prekážka na ceste
18:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia