Dnes najčítanejšie
V Žiline predčasne umierajú kvôli znečistenému ovzdušiu viac ako tri stovky ľudí ročne

25 január 2018 - 10:42

Rozhľadňa na Dubni je oficiálne dokončená, počas výstavby nezaznamenali výraznejšie problémy

Foto: Rozhľadňa na Dubni je oficiálne dokončená, počas výstavby nezaznamenali výraznejšie problémy
Foto: HSF System SK

Vyhliadková veža na Dubni je hotová. Výstavba tridsaťmetrovej rozhľadne prebiehala bez väčších komplikácií. Stavbu ešte čaká kolaudácia. Pre návštevníkov by mohla byť otvorená počas marca. Generálnym dodávateľom projektu bola spoločnosť HSF System SK.

Žilinská stavebná spoločnosť HSF System SK dokončila stavbu rozhľadne v termíne a v rámci rozsahu dodávky diela. „Väčšie komplikácie s výstavbou sme riešiť nemuseli. Trochu náročnejší bol prístup do horského terénu, s ktorým sme sa museli vyrovnať. S tým súvisela logistika projektu, materiálové i personálne zabezpečenie,” hovorí Tomáš Kosa, konateľ spoločnosti HSF System SK.

Kolaudácia prebehne vo februári, verejnosti bude veža sprístupnená v marci

Vo februári čaká rozhľadňu kolaudácia objektu. Návštevníci sa na vežu prvýkrát pozrú pravdepodobne v marci. Mesto Žilina plánuje taktiež slávnostné otvorenie. Projekt bol financovaný z rozpočtu OOCR Malá Fatra a z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby. Rozhľadňu navrhli architekti Ladislav Vikartovský a Gábor Nagy zo spoločnosti FKF Design.


„Som rád, že sme sa vybrali cestou verejnej architektonickej súťaže a že bol o ňu taký záujem. Verím, že výstavbou tejto vyhliadkovej veže sa nám podarí poskytnúť Žilinčanom a návštevníkom regiónu nový priestor pre oddych a relax, pretože Dubeň má potenciál byť parkovým lesom celomestského významu,” skonštatoval žilinský primátor Igor Choma.

Vyhliadková veža na Dubni je vysoká 27,4 metra a má 10 podlaží. Prvé nadzemné podlažie je vo výške 572 metrov nad morom, najvyšší bod konštrukcie veže je v nadmorskej výške 598 metrov. Hlavnými materiálmi na veži sú pozinkovaná oceľ a drevené dizajnové obklady.0 zdieľaní

Dopravný servis
Stráža
Jama na ceste
19:37
Budatínska Lehota
Kolóna
19:12
Košická
Policajná hliadka
18:09
Hričovská
Kolóna
17:52
Strečno
Jama na ceste
17:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina