22 január 2018 - 16:09

Bilbordy v smere na Strečno opäť zmizli, odstránili ich zrejme tí, ktorí ich osádzali

Foto: Bilbordy v smere na Strečno opäť zmizli, odstránili ich zrejme tí, ktorí ich osádzali

Začiatkom roka odstránilo mesto Žlina na ceste smerom na Strečno ďalších šesť bilbordov, čím nadviazalo na aktivity v oblasti odstraňovania nelegálnych reklamných nosičov. Na vyčistení tejto konkrétnej cesty pracovali zamestnanci mesta už od roku 2015, keďže reklamné pútače znižujú pozornosť vodičov a zvyšujú tak riziko dopravnej nehody.

Krátko po spílení reklamných nosičov však vyrástli na ich mieste nové, na čo zareagovalo mesto Žilina preverovaním situácie a zadokumentovaním aj s pomocou Mestskej polície v Žiline. Arogancia takéhoto konania pobúrila väčšinu obyvateľov.

„Neprešiel ani týždeň a súkromné subjekty sa rozhodli opäť postaviť spílené reklamné stavby. Situáciu mesto momentálne preveruje a je zadokumentovaná mestskou políciou. Subjekt, ktorý dal tieto nelegálne reklamné plochy opäť vybudovať, bude posudzovaný v intenciách stavebného zákona Stavebným úradom v Žiline,“ uviedla na margo novopostavených bilbordov hovorkyňa mesta Žilina Barbora Zigová.

Pomohol mediálny tlak?

Postavené bilbordy však na svojom mieste nevydržali dlho a dnes sa pri ceste I/18 opäť nenachádzajú. Zabral pravdepodobne mediálny tlak a nevôľa ľudí, keďže bilbordy ešte v piatok niekto opäť odstránil. Mesto Žilina v tejto súvislosti nekonalo, ide preto o aktivitu niekoho iného. „Nemáme o tom vedomosť,“ potvrdila hovorkyňa mesta Žilina Barbora Zigová.

Z fotografií je jasné, že bilbordy odstraňujú pravdepodobne tie isté osoby, ktoré ich tam krátko po spílení zo strany mesta osadili nanovo. Na fotografii si môžete všimnúť totožný automobil a dokonca jeden z pracovníkov má rovnaké červené oblečenie.

Či je tento stav trvalý, ukáže až čas, nateraz sa však podarilo mestu znížiť počet nelegálnych reklamných stavieb aspoň o týchto šesť kusov, do konca mesiaca by ich mali nasledovať ďalšie.

0 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
16:12
Solinky, Centrálna
Kolóna
16:11
Košická
Kolóna
16:11
Strečno
Kolóna
16:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina