Dnes najčítanejšie
V žilinskej nemocnici dnes podali stotisícu dávku očkovania. V novembri bol záujem dvojnásobný
Hľadáme posily: Redaktor / Editor

20 január 2018 - 17:07

33-ročný Banskobystričan nabúral na kruhovom objazde, po nehode nafúkal 2 promile

Foto: 33-ročný Banskobystričan nabúral na kruhovom objazde, po nehode nafúkal 2 promile
Galéria: 4 fotky
Foto: ilustračné
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

V noci zo stredy 17. januára na štvrtok 18. januára 2018 viedol 33-ročný muž z Banskej Bystrice osobné motorové vozidlo Alfa Romeo po ceste I/65 v Martine. Pri vjazde do kruhového objazdu s vozidlom prerazil okrajový ostrovček a pokračoval v jazde až za kruhový objazd. Polícia muža zadržala a následne aj obvinila.

„Po dopravnej nehode sa obvinený muž podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,00 mg/l čo predstavuje 2,08 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Policajti obvinenému mužovi obmedzili osobnú slobodu a na mieste mu zadržali vodičský preukaz,“ informovala žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

33-ročný Banskobystričan teraz čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Pri dopravnej nehode k zraneniu osôb nedošlo, hmotná škoda však bola predbežne vyčíslená na sumu 1 500 eur.  

„Poverený príslušník Policajného zboru skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža. Obvinenému mužovi hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na jeden rok,“ uzavrela policajná hovorkyňa.

Zdroj: KR PZ Žilina


Dopravný servis
Hričovská
Jama na ceste
21:12
Košická
Kolóna
17:24
Strečno
Kolóna
17:08
Strečno
Kolóna
16:59
Rajecká cesta
Kolóna
16:56
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.