12 január 2018 - 11:40

Informačná tabuľa na vyhliadke pri Mojši bola vymenená, zobrazuje viac vrchov

Foto: Informačná tabuľa na vyhliadke pri Mojši bola vymenená, zobrazuje viac vrchov

Pred časom vznikla v obľúbenej rekreačnej zóne Vodného diela v Žiline vyhliadka, ktorá sa nachádza na moste medzi Mojšovou Lúčkou a Mojšom. Projekt, ktorý vznikol vďaka obci Mojš, Nadácii Kia Motors Slovakia a Vodohospodárskej výstavbe, prispieva ku zatraktívneniu lokality. Z vyhliadky je možné sledovať okolité vrchy.

Pre lepšiu orientáciu boli po stranách vyhliadky pridané informačné tabule, ktoré predstavujú návštevníkom vrcholy pohoria. Ako nás po osadení upozornilo viac čitateľov, tabuľa smerom na Malú Fatru ukazovala nesprávne označenia, krátko po jej osadení ju dala preto obec prerobiť. Na mieste sa už nachádza správna tabuľa, ukazuje viac vrcholov ako pôvodná.

„Ďakujem obci, že ceduľku vymenili za správne vrcholy. Takto poslúži lepšie nielen turistom, ale častokrát aj domácim, ktorí niekedy nevedia, ktoré pohorie vidia. Je len škoda, že niekto sa musel na novú ceduľu hneď “podpísať”. Aj tak je to dobrý nápad, keďže s vyhliadky sa dá nerušene sledovať okolie bez toho, aby ste blokovali prechádzanie mostom,“ dodal čitateľ, ktorý nás na výmenu upozornil.0 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Kolóna
14:57
Na Horevaží
Jama na ceste
14:44
Strečno
Jama na ceste
14:42
Strečno
Stacionárny radar
14:39
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina