Dnes najčítanejšie
Dnes popoludní uzavrú cestu okolo Vodného diela Žilina, premávka bude obmedzená od 16:00 hod.

10 január 2018 - 16:05

Nadácia KIA pokračuje v rekonštrukcii žilinskej nemocnice, obnovila ďalšie oddelenie a ambulancie

Foto: Nadácia KIA pokračuje v rekonštrukcii žilinskej nemocnice, obnovila ďalšie oddelenie a ambulancie
Galéria: 4 fotky
Foto: Nadácia Kia

Nadácia Kia Motors Slovakia pokračovala v roku 2017 s rekonštrukciou ďalších dvoch oddelení Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina. Nemocnica tak má nové ambulancie gastroenterológie a vynovené oddelenie liečebne dlhodobo chorých. Na oddelenie liečebne dlhodobo chorých bolo navyše zakúpených 66 nových postelí a príslušenstva.

V roku 2017 Nadácia Kia Motors Slovakia pokračovala v rekonštrukcii oddelení Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina. Prestavbou nevyužívanej časti gastroenterologického centra a dokončením rekonštrukcie oddelenia liečebne dlhodobo chorých pacientov sa opäť podarilo skvalitniť prostredie určené na poskytovanie zdravotných služieb pacientom.

Celková suma určená na rekonštrukčné práce bola 127 900 eur

Oddelenie liečebne dlhodobo chorých okrem renovácie priestorov dostalo i materiálne vybavenie v podobe elektrických polohovateľných postelí s príslušenstvom. Nadácia zakúpila 66 postelí v hodnote viac ako 109 400 eur. Podpora žilinskej nemocnice v roku 2017 tak presiahla 237 000 eur.

„Počas uplynulých štyroch rokov sme vynaložili nemalé úsilie a financie na rekonštrukciu oddelení pediatrie, urológie, liečebne dlhodobo chorých a gastroenterológie. Zmeny, ktoré viedli k zlepšeniu kvality poskytovaných zdravotných služieb, sú vnímané pozitívne nielen zo strany pacientov, ale aj personálu. Sme veľmi radi, že aj takýmto spôsobom môžeme pomôcť k zlepšovaniu liečebného procesu a vytvoriť príjemnejšie prostredie pre pacientov,“ uviedol Dušan Dvořák, správca Nadácie.

Gastroenterologické centrum získalo po rekonštrukcii nové priestory na poskytovanie zdravotných služieb. Vznikli ambulancie pre endoskopické výkony a hepatologická ambulancia, lôžková časť pre jednodňovú chirurgiu a imunologickú liečbu ako aj priestor na vykonávanie celkovej anestézy.

Galéria: 4 fotky

„Vývoj v gastroenterológii ide za posledných desať rokov dopredu. To, čo sa kedysi robilo chirurgicky, dokážeme dnes urobiť už ambulantne, endoskopicky. Máme kvalitné prístroje, dobrých lekárov a kvalitný zdravotnícky personál. Rekonštrukciou sme získali priestor na poskytovanie zdravotných služieb,“ doplnil Ján Bašo, vedúci lekár gastroenterologického centra.

Na oddelení liečebne dlhodobo chorých bola okrem nákupu materiálového vybavenia zrekonštruovaná aj časť B, ktorá bola v takmer pôvodnom stave. Pri prácach boli vymenené okná, podlahy, vymaľované priestory a rovnako došlo k úprave balkónov. Komfort pacientov oddelenia je momentálne na vysokej úrovni.

„Spoločnosť Kia Motors Slovakia už aj v minulosti podporila i zveľadila priestory liečebne dlhodobo chorých. Vďaka ich pomoci, podpore a zabezpečení rekonštrukčných prác celého oddelenia sa podarilo vytvoriť príjemné, bezpečné, útulné i teplé prostredie pre našich pacientov i personál. Vďaka spoločnosti Kia Motors Slovakia zároveň i poskytovaním kvalitnej ošetrovateľskej starostlivosti môžeme podporovať zlepšenie zdravotného stavu pacientov a ich prinavráteniu do plnohodnotného života,“ uviedla Gabriela Horvátová, vedúca sestra liečebne dlhodobo chorých.

Spoločnosť Kia Motors Slovakia prostredníctvom svojej nadácie a nadačného fondu podporuje Fakultnú nemocnicu s poliklinikou v Žiline už štvrtý rok. V tomto období investovala do zlepšenia komfortu a liečebného procesu pacientov a personálu nemocnice takmer jeden milión eur.

Zdroj: TS Nadácia Kia


Dopravný servis
Hričovská
Kolóna
17:53
Terchová
Policajná hliadka
17:52
Strečno
Iné nebezpečenstvo
17:45
Košická
Stacionárny radar
17:42
Nemocničná
Stacionárny radar
17:42
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia