Dnes najčítanejšie
Bývalý župan Juraj Blanár neplánuje kandidovať na predsedu Žilinského samosprávneho kraja

10 január 2018 - 15:20

Výpadovka zo Žiliny do Martina je už takmer bez bilbordov, mesto aktívne pokračuje v odstraňovaní

Foto: Výpadovka zo Žiliny do Martina je už takmer bez bilbordov, mesto aktívne pokračuje v odstraňovaní
Foto: Mesto Žilina

Výpadovka zo Žiliny v smere na Strečno je už takmer bez reklamného smogu. Dnes 10. januára 2018 v tejto časti odpílili ďalších šesť nelegálnych bilbordov. Mesto Žilina tak úspešne pokračuje v odstraňovaní nepovolených reklamných pútačov.

Prvé bilbordy odstránilo mesto už v roku 2015

„Dnešných šesť spílených reklamných pútačov dokazuje, že v nastolenom trende nepoľavujeme a v politike likvidácie nelegálnych reklamných plôch pokračujeme aj v tomto roku,“ informoval primátor Igor Choma. „Do konca januára odstránime ďalších 15 reklamných stavieb, a v dohľadnej dobe počítame s likvidáciou ostatných,“ spresnil žilinský primátor s tým, že 37 bilbordových stavieb sa nachádza v odvolacom konaní na Okresnom úrade v Žiline.

Reklamné pútače podľa jeho slov zbytočne odpútavajú pozornosť vodičov a častokrát prekážajú vo výhľade, čo býva v mnohých prípadoch príčinou dopravných nehôd. „Nechceme bojovať proti reklame, našou snahou je však zaviesť istú kultúru a stanoviť jasné pravidlá v umiestňovaní vonkajších reklamných plôch,“ zdôraznil Igor Choma. Pripomenul, že od 1. januára 2017 platí legislatíva, v zmysle ktorej nemôžu byť bilbordy umiestnené v stometrovom ochrannom pásme od ciest prvej a druhej triedy.

Demontované bilbordy sa odvážajú do areálu Dopravného podniku mesta Žiliny, kde si ich môže vlastník po dobu 6 týždňov a vyplatení všetkých nákladov spojených s odstránením vyzdvihnúť. Ak sa v tejto zákonom stanovenej lehote majiteľ neprihlási, bilbordy sa zlikvidujú. Všetky náklady spojené s ich odstránením hradí mesto zo svojich vlastných finančných prostriedkov.

83 reakcií
Zdroj: TS Mesto Žilina


Dopravný servis
Strážov
Dopravná nehoda
16:12
Na Horevaží
Kolóna
16:10
Lietavská Lúčka
Kolóna
16:07
Bytčica, Dlhá
Kolóna
15:55
Strečno
Kolóna
15:54
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia