Dnes najčítanejšie
Od utorka 9. júna začnú premávať vlaky do Českej republiky cez všetky hraničné priechody

07 január 2018 - 14:10

Vyhliadka na Dubni - ako sa tam dostať a aký je výhľad?

Viacerí čitatelia sa na nás obracajú s otázkou, kde presne sa nachádza vyhliadka na Dubni a ako sa k nej dostať. Niektorí sa dokonca pýtajú, čo všetko z nej uvidia. Pre zvedavcov, ktorí si chcú spraviť malý výlet a vidieť Žilinu ako na dlani, prinášame niekoľko základných informácií a fotografií.

Ako už napovedá aj samotný názov, vyhliadka sa nachádza na Dubni, čo je vrch (s nadmorskou výškou 613 m n. m.) ležiaci nad mestom Žilina a obcou Teplička nad Váhom. Na hrebeni Dubňa sa nachádzajú stožiare, či už pre televízne vysielanie, internet alebo mobilné siete. V blízkosti jedného takéhoto stožiara sa nachádza aj novopostavená vyhliadka. 

Pre prístup sme zvolili najkratšiu trasu - z mestskej časti Žilina - Zádubnie. Kúsok od zastávky MHD Prípojná sa nachádza panelová cesta, na konci ktorej je zásobáreň vody pre mestskú časť. Nasleduje chôdza po lúke na vrch Dubňa a prechod cez les. Celá trasa má z uvedeného miesta dĺžku približne 1,4 kilometra. Ďalšie možnosti prístupu sú po turistických chodníkoch z mestských časti Budatín alebo Zástranie. Trasa v oboch prípadoch vedie prevažne cez les, po hrebeni Dubňa. Od Budatína má dĺžku do 2 kilometrov a od Zástrania približne 4 kilometre.

Vyhliadka je zatiaľ stále vo výstavbe, chýbajú ešte niektoré dokončovacie práce. Počas víkendov však láka množstvo ľudí, ktorí sú zvedaví už teraz.


Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

238 zdieľaní

Dopravný servis
Vysokoškolákov
Kolóna
12:15
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
12:00
Strečno
Prekážka na ceste
11:57
Oškerda
Policajná hliadka
11:45
Oškerda
Dopravná nehoda
11:43
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.