Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Na cestách v Žilinskom kraji došlo popoludní k trom dopravným nehodám

03 január 2018 - 09:50

Pri materskej škole v Trnovom bol zrekonštruovaný chodník, oplotenie aj parkovisko

V okolí základnej školy s materskou školou v Trnovom sa v posledných mesiacoch podarilo zrealizovať viacero prác. K niektorým úpravám sa pristúpilo aj na základe podnetov občanov. Ako prvé bolo ešte v jesenných mesiacoch obnovené parkovisko pri budove materskej školy. Spevnená plocha, ktorá sa využíva na parkovanie, bola predtým zasypaná len štrkom. Po novom sa už na nej nachádza asfaltový koberec, vďaka čomu nevystupujú deti a ich rodičia do blata a vody.

Úpravou prešlo aj oplotenie pozemku. V prvej etape sa pristúpilo k vybudovaniu nového plota v miestach, kde predtým nebol. Z toho dôvodu, aby sa zamedzilo nechcenému vybehnutiu detí na cestu. V druhej etape bol pôvodný rozpadnutý a naklonený plot od hlavnej cesty III. triedy nahradený novým. 

Miestni poslanci Jozef Juriš a Anton Trnovec konečne presadili aj rekonštrukciu chodníka. Jeho súčasný stav už nebol vyhovujúci. Nový chodník zo zámkovej dlažby je výškovo oddelený od vozovky a zabezpečuje bezpečnejší a komfortnejší presun detí a chodcov. Navyše je vedený cez zákrutu až po budovu materskej školy. 

„Sme radi, že sa konečne podarilo urobiť nový chodník aspoň okolo školy a škôlky. Dúfame, že čoskoro začnú stavať aj ďalej, pretože chodiť pešo s malými deťmi po ceste je pri dnešných vodičoch nebezpečné,“ skonštatoval jeden z rodičov detí.

Vybudovanie chodníka v celej dĺžke cesty III. triedy je stále v pláne. Projekt však narazil za uplynulých 5 rokov na viaceré prekážky. Obyvatelia Trnového a Rosiniek by najviac uvítali, keby sa ako prvý zrealizoval úsek v nebezpečnom esíčku.

22 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Práca na ceste
07:11
Porúbka
Kolóna
07:10
Strečno
Policajná hliadka
07:07
Strečno
Policajná hliadka
07:00
Strečno
Jama na ceste
07:00
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia