Dnes najčítanejšie
Na sídlisku Hájik napadol 24-ročný muž pravdepodobne pod vplyvom drog staršiu ženu, zadržal ho svedok
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

06 október 2014 - 17:07

Pomôžte pri pátraní: Neznámy páchateľ prepadol muža

Doposiaľ neznámy páchateľ, 4. októbra v čase o tretej hodine ráno v Žiline na chodníku, medzi ulicou Obchodnou a areálom základnej školy na ul. Jána Vojtaššáka, fyzicky napadol 29 ročného muža. Od chrbta k nemu pristúpil a neznámym predmetom ho udrel do zadnej časti hlavy. Napadnutý po útoku spadol na zem a páchateľ mu z nohavíc vybral peňaženku aj mobilný telefón. V peňaženke bola finančná hotovosť, platobné karty, nákupné poukazy aj osobné doklady.

Následne sa neznámy páchateľ pomocou odcudzenej platobnej karty pokúsil o výbery finančnej hotovosti z bankomatu v Žiline na ulici Slovanská cesta. K výberom však nedošlo. Poškodený neutrpel zranenia, ktoré by si vyžiadali lekárske ošetrenie. Uvedeným konaním bola napadnutému mužovi spôsobená škoda vo výške 592.-€.

V súvislosti s touto udalosťou vyšetrovateľ Policajného zboru začal trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže a prečinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty. Polícia na prípade intenzívne pracuje a po páchateľovi pátra. V prípade jeho zistenia a dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri roky až osem rokov.

[b]Polícia žiada aj občanov, aby akékoľvek informácie k predmetnej udalosti oznámili na bezplatnom telefónnom číslo 158, alebo ktoromkoľvek útvare Policajného zboru. 
[/b]0 reakcií


Dopravný servis
Stráža
Prekážka na ceste
18:55
Hričovská
Policajná hliadka
18:38
Cesta I/64
Práca na ceste
17:53
Cesta I/64
Jama na ceste
16:56
Strečno
Policajná hliadka
16:30
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia