Dnes najčítanejšie
Žilinská nemocnica uviedla päť sestier do siene slávy a ocenila ďalších tridsaťšesť, vrátane nováčikov

29 december 2017 - 11:21

V Martine došlo k požiaru potravín, v ktorých bola pyrotechnika, spôsobená škoda je 270-tisíc eur

Vo štvrtok 28. decembra 2017 bol krátko pred 20:00 hod. na Krajské operačné stredisko HaZZ V Žiline ohlásený požiar predajne potravín v obci Valča, okres Martin. K požiaru boli vyslaní šiesti hasiči z hasičskej stanice v Martine s dvoma kusmi hasičskej techniky.

„Vykonaným prieskumom bolo zistené, že sa jedná o požiar vo vnútorných priestoroch objektu predajne potravín. Počas zásahu hasiči za použitia autonómnych dýchacích prístrojov vynášali zábavnú pyrotechniku, ktorá sa nachádzala v predajni. Do hodiny a pol od zahájenia zásahu hasiči požiar zlikvidovali a následne za pomoci termokamery skontrolovali priestory nad poškodenými stropnými podhľadmi,“ informoval mjr. Mgr. Marek Panák z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline.

Pri požiari našťastie nedošlo k zraneniu osôb. Materiálna škoda spôsobená požiarom bola majiteľom predbežne odhadnutá na 270 000 €. Príčina vzniku požiaru je momentálne v štádiu zisťovania príslušníkmi Požiarnotechnického a expertízneho ústavu MV SR v Bratislave.
0 reakcií


Dopravný servis
Belá
Prekážka na ceste
08:26
Vysokoškolákov
Práca na ceste
08:10
Rudinka
Policajná hliadka
08:07
Obchodná
Kolóna
08:07
Hlinská
Kolóna
08:00
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia