Dnes najčítanejšie
Horskí záchranári znášali z Malého Rozsutca 18-ročnú študentku, ktorá pre vyčerpanie nedokázala pokračovať

04 október 2014 - 13:13

Nostalgická jazda Rajeckou Ančou - 115. výročie trate

Foto: Nostalgická jazda Rajeckou Ančou - 115. výročie trate
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Zažite nostalgickú jazdu Rajeckou Ančou sobotu a nedeľu 11. a 12. októbra. Tá bude premávať pri príležitosti 115. výročia miestnej železničnej trate Žilina – Rajec. Uvidíte aj legendárny motorový vozeň M131.1443 Hurvínek. „Je to možnosť, ako zažiť spôsob cestovania na železnici pred 60 rokmi. Popritom môžu záujemcovia navštíviť kúpeľné mesto Rajecké Teplice a pozrieť si naše múzeum dopravy, v ktorom na nich čaká niekoľko zaujímavostí,“ uviedol riaditeľ PM v Žiline Ladislav Cimerák.

Vlak vyráža zo žilinskej železničnej stanice aj v sobotu aj v nedeľu o 9.30 a 13.30 h. Opačným smerom sa vydá Rajecká Anča o 11.30 a 15.30 h. „Hurvínek má drevené sedadlá a niekoľko desaťročí poslušne pracujúci motor z podniku Tatra Studénka s typickým zvukom i vôňou. Ak vystúpite v Rajeckých Tepliciach, v Múzeu dopravy na železničnej zastávke bude pripravená výstava týkajúca sa 115 rokov vývoja železnice Žilina – Rajec, hry pre deti a malé motoristické prekvapenie. Po príchode vlaku bude pripravený interaktívny lektorský výklad a nebudú chýbať ukážka parného stroja, funkčné modely a exponáty, ako aj dobové uniformy a cestovné lístky,“ priblížil historik PM v Žiline Peter Šimko.

Organizátorom podujatia je Spoločnosť Považskej dráhy Žilina a Považské múzeum v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja s finančnou podporou mesta Žilina.


Dopravný servis
Lavobrezná
Práca na ceste
23:56
Rudinka
Jama na ceste
22:58
Estakáda
Jama na ceste
22:58
Radoľa
Práca na ceste
22:53
Lavobrezná
Práca na ceste
20:40
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina