Dnes najčítanejšie
20-ročný Peter z Oravskej Lesnej je nezvestný, naposledy ho zachytila kamera v Starej Bystrici
Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

04 október 2014 - 13:13

Nostalgická jazda Rajeckou Ančou - 115. výročie trate

Zažite nostalgickú jazdu Rajeckou Ančou sobotu a nedeľu 11. a 12. októbra. Tá bude premávať pri príležitosti 115. výročia miestnej železničnej trate Žilina – Rajec. Uvidíte aj legendárny motorový vozeň M131.1443 Hurvínek. „Je to možnosť, ako zažiť spôsob cestovania na železnici pred 60 rokmi. Popritom môžu záujemcovia navštíviť kúpeľné mesto Rajecké Teplice a pozrieť si naše múzeum dopravy, v ktorom na nich čaká niekoľko zaujímavostí,“ uviedol riaditeľ PM v Žiline Ladislav Cimerák.

Vlak vyráža zo žilinskej železničnej stanice aj v sobotu aj v nedeľu o 9.30 a 13.30 h. Opačným smerom sa vydá Rajecká Anča o 11.30 a 15.30 h. „Hurvínek má drevené sedadlá a niekoľko desaťročí poslušne pracujúci motor z podniku Tatra Studénka s typickým zvukom i vôňou. Ak vystúpite v Rajeckých Tepliciach, v Múzeu dopravy na železničnej zastávke bude pripravená výstava týkajúca sa 115 rokov vývoja železnice Žilina – Rajec, hry pre deti a malé motoristické prekvapenie. Po príchode vlaku bude pripravený interaktívny lektorský výklad a nebudú chýbať ukážka parného stroja, funkčné modely a exponáty, ako aj dobové uniformy a cestovné lístky,“ priblížil historik PM v Žiline Peter Šimko.

Organizátorom podujatia je Spoločnosť Považskej dráhy Žilina a Považské múzeum v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja s finančnou podporou mesta Žilina.
1 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Policajná hliadka
15:59
Belá
Policajná hliadka
15:09
Cesta I/64
Práca na ceste
15:09
Rajecká cesta
Kolóna
15:07
Brodno
Kolóna
15:00
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia