Dnes najčítanejšie
Od pondelka 9. augusta začína rekonštrukcia cesty prvej triedy v Kraľovanoch, potrvá do októbra

03 október 2014 - 08:32

Kruhový objazd Na Hlinskej ulici bude mať novú výsadbu

Žilina 2. 10. 2014 – Na Hlinskej ulici pri budove Váhostavu práve prebieha zveľaďovanie kruhového objazdu. Donedávna neutešený pohľad na kruhový objazd pokrytý nekvalitným trávnatým porastom sa zmení na trvalkový záhon s kvetmi. Mesto Žilina použilo zo zdrojov na bežnú údržbu zelene finančné prostriedky vo výške 10 143 €. 

Mesto Žilina pokračuje so skrášľovaním životného prostredia na území mesta. Na kruhovom objazde pri budove Váhostavu na Hlinskej ulici v súčasnosti prebieha výsadba okrasnej zelene. Na ploche 250 m2 bolo vysadených 3100 kusov cibuľovín a 2250 kusov trvaliek, ktoré boli starostlivo vybrané tak, aby odolali priamemu slnku a ich údržba bola nenáročná. Po ukončení výsadby okrasných rastlín sa povrch kruhového objazdu pokryje mulčovacím kameňom, ktorý okrem estetickej funkcie zároveň zabráni rastu nežiaducej buriny. Prípravu pôdy, výsadbu a mulčovanie realizoval správca zelene, ktorý má danú lokalitu vo svojej správe.

Mesto Žilina bude aj naďalej pokračovať so zveľaďovaním zanedbaných verejných priestorov a v blízkej budúcnosti plánuje skrášliť aj ďalšie kruhové objazdy.

„Pevne verím, že obyvatelia Žiliny ocenia snahu Mesta udržiavať zeleň a uvedený kruhový objazd sa stane ozdobou tejto lokality“, uviedol primátor mesta Žilina Igor Choma.

Zdroj: TS Mesto Žilina


Dopravný servis
Košická
Prekážka na ceste
22:22
Mostná
Práca na ceste
21:09
Rajecké Teplice
Kolóna
20:41
Strečno
Prekážka na ceste
20:27
Budatínska Lehota
Jama na ceste
20:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia