26 november 2017 - 13:30

Považské múzeum v Žiline pozýva na prednášku: Čím kŕmiť vtákov v zime

Foto: Považské múzeum v Žiline pozýva na prednášku: Čím kŕmiť vtákov v zime

Sériu zoologicky orientovaných prednášok organizovaných zoologickou sekciou Považského múzea v Žiline v tomto roku symbolicky uzatvára prednáška, ktorá sa bude podrobnejšie venovať problematike prikrmovania vtákov počas zimného obdobia. Tak, ako sa v posledných rokoch menia názory na ľudskú výživu, podobne aj v otázkach okolo prikrmovania vtákov v zime došlo k revolučným zmenám. Moderná veda opäť poodhalila aj tento závoj tajomstva a prináša cenné poznatky pre prax. Ľudská predstava o pomoci hladujúcim vtákom v zime je však často skreslená a zaťažená rôznymi predsudkami.

Mnohé druhy u nás zimujúcich vtákov sú na zimu s nedostatkom potravy veľmi dobre adaptované a dokážu prežívať aj bez intervencie človeka. Naopak druhy, ktoré boli ešte v nedávnej minulosti ťažné, zostávajú dnes zimovať v blízkosti ľudských obydlí. Patria k nim napríklad drozdy, pinky, vrchárky modré. Záujemci o túto tému majú možnosť sa dozvedieť, aké krmivo je pre vtákov vhodné, a ktoré im naopak škodí.

Zoológ múzea, Ladislav Hlôška, predvedie aj praktické ukážky zhotovovania rôznych kŕmidiel pre vtáky, predstaví netradičné materiály, z ktorých ich možno zmajstrovať i spôsob ich inštalácie.

Na prednášku je nutné sa vopred objednať a dohodnúť si dátum aj čas.

Kontakt: kubikova@pmza.sk

Miesto: Budatínsky hrad
Dátum: 01.12.2017 - 10:00    20.12.2017 - 18:00


0 zdieľaní


Dopravný servis
Rajecká cesta
Policajná hliadka
23:00
Strečno
Prekážka na ceste
22:54
Strečno
Prekážka na ceste
22:12
Košická
Prekážka na ceste
20:25
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina