Dnes najčítanejšie
Zariadenia sociálnych služieb sa pripravujú na ďalšiu vlnu pandémie, prísť by mala na prelome septembra a októbra

22 november 2017 - 09:03

Na Hájiku ráno opäť behali diviaky okolo zastávok MHD a po parkoviskách, obyvatelia majú strach

Foto: Na Hájiku ráno opäť behali diviaky okolo zastávok MHD a po parkoviskách, obyvatelia majú strach
Galéria: 4 fotky
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Obyvatelia sídliska Hájik nás dnes ráno upozornili na ďalší pohyb diviakov v okolí zastávok MHD a parkovísk. Niekoľko menších sa pohybovalo po parkovisku pri predajni TESCO a následne aj v okolí zastávok Slnečné námestie, Mateja Bela a hlavnej cesty. Diviaky hľadali potravu v odpadkových košoch ale aj na trávnatých plochách. Väčšina zelených plôch okolo ciest aj bytoviek je veľmi rozrytá, čo svedčí o tom, že sa vracajú často, no skôr v nočných hodinách.

V posledných dňoch sa ale objavujú aj ráno, kedy ľudia idú do práce a školy. Mnohí majú strach a boja sa, aby ich diviaky nezranili. Nemôžu sa dostať k autám, či nastúpiť do autobusu, pretože majú strach. Inak tomu nebolo ani dnes ráno. „Neviem dokedy chce mesto čakať s opatreniami, ale máme strach chodiť po sídlisku. Ráno po 06:00 hod. sa takto veselo pohybujú po sídlisku a hľadajú potravu,“ uvádza čitateľka, ktorá žije na Hájiku.

So žiadosťou o informácie, kedy sa pristúpi k opatreniam, sme sa obrátili aj na vedenie mesta. Článok budeme po získaní informácií aktualizovať.
Dopravný servis
Nemocničná
Prekážka na ceste
22:10
Lavobrezná
Práca na ceste
22:08
Hričovská
Prekážka na ceste
21:55
Strečno
Jama na ceste
21:30
Bytčica, Dlhá
Iné nebezpečenstvo
21:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina