15 november 2017 - 16:07

33-ročný vodič z Čadce jazdil po Žiline vysokou rýchlosťou a opitý, zastavili ho našťastie colníci

Foto: 33-ročný vodič z Čadce jazdil po Žiline vysokou rýchlosťou a opitý, zastavili ho našťastie colníci
Foto: Finančná správa

Žilinskí colníci spozorovali počas výkonu služby auto, ktoré sa rútilo po Žiline vysokou rýchlosťou. Za volantom sedel 33-ročný vodič z Čadce, ktorý následne absolvoval dychovú skúšku s pozitívnym výsledkom.

„Ulicami Žiliny prechádzalo vysokou rýchlosťou vozidlo s čadčanskými evidenčnými číslami. Spozorovali ho službukonajúci colníci, ktorí v blízkosti vykonávali kontrolu dopravných prostriedkov. Hneď nasadli do služobného vozidla a so zvukovou a svetelnou signalizáciou sa ho snažili zastaviť. Počas jazdy prechádzal z jedného jazdného pruhu do druhého. Na najbližšej čerpacej stanici pri výdajnom stojane vodič zastavil,“ informovala Božena Chríbiková, hovorkyňa Colného úradu Žilina.

Colníci pri kontrole vozidla nezistili žiadne porušenie colných alebo daňových predpisov. Vodič bol však pri komunikácii a predkladaní dokladov nervózny a javil známky požitia návykových látok.

Colníci preto na miesto privolali hliadku Policajného zboru, ktorá dychovou skúškou u vodiča namerala až 2,5 promile alkoholu. Vozidlo muselo zostať zaparkované na odstavnej ploche čerpacej stanice a vodiča odviedli policajti.

V uplynulom týždni chytili policajti 36 opitých vodičov

V 45. týždni tohto roka zaevidovala polícia na cestách v Žilinskom kraji 36 podgurážených vodičov. Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel

  • 15 vodičov nafúkalo nad 1 promile
  • 15 vodičov nafúkalo pod 1 promile
  • 1 vodič sa dychovej skúške odmietol podrobiť
  • 5 vodičov spôsobilo pod vplyvom alkoholu dopravné nehody

0 zdieľaní

Dopravný servis
Košická
Kolóna
07:10
Bytčica, Dlhá
Kolóna
07:09
Strečno
Policajná hliadka
07:09
Strečno
Policajná hliadka
07:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina