14 november 2017 - 09:33

Žilinský rodák Peter Cehlárik opäť povolaný do Bostonu Bruins

Foto:  Žilinský rodák Peter Cehlárik opäť povolaný do Bostonu Bruins
Foto: ilustračné - Twitter Boston Bruins

Dňa 13. novembra 2017 oznámil generálny manažér Bostonu Bruins Don Sweeney, že Medvedi povolali útočníkov Kennyho Agostina a žilinského rodáka Petra Cehlárika do prvého tímu z farmy Providence Bruins. Cehlárik sa túto sezónu už raz pripojil k A-tímu, avšak pre zranenie fínskeho brankára Tuukku Raska a nutnosť povolať z Providence náhradného gólmana sa musel vrátiť do tímu hrajúceho nižšiu American Hockey League (AHL).

Dvadsaťdvaročný Žilinčan má tak šancu zapojiť sa do prvého duelu v aktuálnej sezóne NHL, premiéru v najprestížnejšej hokejovej súťaži na svete absolvoval minulý rok, kedy si v drese Bostonu pripísal 11 zápasov a dve asistencie. V relatívne mladom veku stihol Cehlárik už aj štart za seniorské “Áčko”, kedy na MS v Petrohrade 2016 strelil v piatich súbojoch jeden gól.

Túto sezónu odohral v drese Providence šesť zápasov, pripísal si stri góly a tri asistencie. Do NHL vstúpil Peter Cehlárik v treťom kole draftu z celkového 90. miesta v roku 2013. Dôvodom pre jeho povolanie do A-tímu spolu s Agostinom sú zdravotné problémy Andersa Bjorka a Brada Marchanda.0 zdieľaní


Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
22:12
Košická
Prekážka na ceste
20:25
Na Horevaží
Práca na ceste
20:15
Hlavná, Bytčica
Policajná hliadka
20:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina