Dnes najčítanejšie
VIDEO: Rieka Váh zaplavuje v Budatíne cyklotrasu, zo žilinského vodného diela odpúšťajú vodu

13 november 2017 - 12:51

V prvom roku ŽupaRUN behalo 2409 bežcov, podujatie obsahovalo desať pretekov naprieč regiónmi

Foto: V prvom roku ŽupaRUN behalo 2409 bežcov, podujatie obsahovalo desať pretekov naprieč regiónmi
Foto: TS ŽSK

Prvý ročník bežeckej série Žilinská ŽupaRUN prilákal 2409 bežcov, ktorí absolvovali 10 pretekov naprieč historickými regiónmi Žilinského kraja. Ako informoval žilinský župan Juraj Blanár po poslednej súťaži, ktorá ukončila sériu v nedeľu 12. novembra v Krásne nad Kysucou, v teniskách bežci nechali dovedna 24.100 kilometrov.

„Po úspechu cyklistických pretekov Žilinská ŽupaTOUR sme chceli vytvoriť rovnaké zázemie aj pre bežcov. Spojili sme desať unikátnych súťaží na Kysuciach, Turci, Hornom Považí, Orave a v Liptove a ponúkli milovníkom behu príležitosť spoznávať nové zákutia Žilinského kraja. Účastníci z rôznych častí našich regiónov si zabehali napríklad v prostredí nádherných Tatier, jedinečnej Gaderskej doliny, Liptovskej kotliny či obľúbených Súľovských skál,“ uviedol predseda ŽSK.

V Turčeku prekonávali bežci aj 373 schodov, župa organizuje aj cyklistické preteky ŽupaTOUR

Najväčšiu účasť si pripísal Beh Súľovskými skalami, Žilinský večerný beh a Žaškovský minimaratón. Ako doplnil J. Blanár, počas piatich mesiacov koordinátori pretekov rozdali 102 bežeckých pasov, do ktorých účastníci zaznamenávali svoju účasť na jednotlivých súťažiach.

„Výnimočný zážitok ponúkli preteky v Turčeku, kde bežci navyše prekonali aj 373 schodov, ktoré vedú okolo priehradného múru vodnej nádrže, záujem bol tiež o originálne večerné preteky v Žiline. Tešia nás všetky pozitívne reakcie, ktoré nám bežci posielajú, štartovali nielen dospelí, ale aj deti, takže sa o budúce generácie nebojím, športovanie majú v krvi,“ priblížil atmosféru pretekov žilinský župan.


Žilinský kraj je rajom pre turistov, bežcov i cyklistov. Na jeho území sa nachádza viac ako 2800 značených cykloturistických trás pre horských cyklistov, kraj každoročne pokračuje i v budovaní BikeKIE, cyklotrasy spájajúcej hradné klenoty Strečno a Budatín a pripravuje desiatok kilometrov nových asfaltových trás z Budatína v smere na Trenčiansky kraj a rovnako na Turiec s pokračovaním na Oravu a Liptov.

V zime župa upravuje populárnu Beskydsko-Javornícku magistrálu, kde ratrakom udržiava bežkársku stopu. Počas roka môžu športovci vyraziť na cyklistické preteky Žilinská ŽupaTOUR či sériu bežeckých súťaží Žilinská ŽupaRUN. V letných mesiacoch kraj ponúka tiež možnosť prepravy cyklobusmi smerujúcimi do Bystrickej a Terchovskej doliny i na Turiec.

0 reakcií
Zdroj: TS ŽSK


Dopravný servis
Porúbka
Hmla
22:54
Hričovská
Jama na ceste
22:43
Bratislavská
Iné nebezpečenstvo
22:29
Považský Chlmec
Policajná hliadka
20:56
Vysokoškolákov
Policajná hliadka
20:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia