Dnes najčítanejšie
Podpredseda parlamentu údajne kradol skrutky v žilinskom obchode, situáciu vysvetlil na sociálnej sieti

07 november 2017 - 15:40

VIDEO: Mesto Žilina dnes odstránilo ďalšie nelegálne bilbordy na hlavnom ťahu na Martin

Mesto Žilina aj naďalej pokračuje v demontovaní nelegálne postavených bilbordov. Naše mestá sú nimi doslova zaplavené, čím menia estetickú tvár krajiny a mnohokrát ohrozujú aj bezpečnosť cestnej premávky. Práve táto skupina reklamných pútačov je najrizikovejšia, pretože pri cestách môžu odpútať vodičovu pozornosť alebo prekážajú vo výhľade do križovatky, čo môže mať fatálne následky.

Z iniciatívy primátora Igora Chomu ako poslanca NR SR a poslankyne NR SR Renáty Zmajkovičovej došlo k novele stavebného zákona, ktorou majú mestá a obce väčšie právomoci v regulovaní vonkajšej reklamy. Mesto Žilina spustilo odstraňovanie nelegálne postavených bilbordov na svojom území už v roku 2015 a do dnešného dňa bolo odstránených viac ako 270 kusov.

Do konca roka 2017 bude odstránených ďalších viac ako 40 kusov

Demontované bilbordy budú odvezené do areálu Dopravného podniku mesta Žiliny, kde si ich môže vlastník vyzdvihnúť po dobu 6 týždňov. To však za podmienok, že mestu vyplatí všetky náklady spojené s ich odstránením. V opačnom prípade budú bilbordy postúpené na likvidáciu. Všetky náklady spojené s odstránením bilbordov sú hradené z mestskej kasy.

„Je najvyšší čas zjednať nápravu s nelegálne postavenými bilbordmi, ktoré priam zaplavili Slovensko. Nemám nič proti reklame, ale som toho názoru, aby umiestňovanie vonkajších reklám malo určitú kultúru a jasne stanovené pravidlá. Vyspelé krajiny si svoje územie nezapratali bilbordmi, čím si chránia aj svoj estetický vzhľad. Rovnaký problém má aj Žilina, preto sa zákonnou formou snažíme odstrániť na čierno postavené reklamné pútače,“ povedal dnes primátor Igor Choma.
Zdroj: TS Mesto Žilina


Dopravný servis
Svedernik
Zver pri ceste
20:54
Oškerda
Policajná hliadka
20:44
Strečno
Kolóna
20:42
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:40
Strečno
Kolóna
20:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina