Dnes najčítanejšie
Ako natierajú žilinské Tri tvorivé tvory? Spojili sily s ďalšími Žilinčanmi v neobyčajnej spolupráci

27 september 2014 - 13:11

Križovatka na Košickej je pripravená na vypnutie semaforov, vodiči sú zmätení, značky sú v rozpore

Vodiči si na konci týždňa všimli, že došlo k zmene zvislého dopravného značenia na križovatke na ulici Košická. V súvislosti s avizovanými obmedzeniami a plánovaným vypnutím semaforov sa zmenila hlavná cesta.

Článok:
Dopravné obmedzenia na Košickej ulici pokračujú

Cesta od Martina do centra mesta je po novom vedľajšia!

Hlavná cesta bola donedávna určená z ulice Košická (v smere od Martina) na ulicu Na Horevaží a naopak. Od 25.septembra však pribudla nová dopravná značka P2 - stoj, daj prednosť v jazde v smere od Martina na centrum. Túto značku doplnila aj dodatková tabuľka s tvarom križovatky.

Podľa vodičov však nie je nikde jednoznačné, ktorá cesta je hlavná a ktorá vedľajšia. Z každého smeru je táto tabuľka iná. Dopravné značky navyše nezobrazujú skutočný tvar križovatky.

V smere na Martin je umiestnená značka B2 Zákaz vjazdu všetkých vozidiel, ktorá je mierne natočená tak, že ľudia predpokladajú, že bude vodičov pri vypnutí signalizácie miasť.

Polícia bude dopravnú situáciu v predmetnom úseku monitorovať. V prípade potreby bude cestnú premávku riadiť a usmerňovať, najmä v čase dopravných špičiek. Podľa slov niektorých vodičov sa toto miesto za jeden týždeň stane zlatou baňou na pokuty.


Článok je založený na rozhovoroch s vodičmi a informáciach z diskusie na internete.Dopravný servis
Hričovská
Stacionárny radar
12:55
Rajecká cesta
Prekážka na ceste
12:54
Hričovská
Policajná hliadka
12:52
Mojšova Lúčka
Kolóna
12:28
Rajecká cesta
Dopravná nehoda
12:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia