15 október 2017 - 12:55

Koncom týždňa sa v Liptovskom Mikuláši stali vážne dopravné nehody, zomreli pri nich dvaja ľudia

Foto: Koncom týždňa sa v Liptovskom Mikuláši stali vážne dopravné nehody, zomreli pri nich dvaja ľudia
Foto: KR PZ Žilina

Polícia v Žiline informovala o dvoch dopravných nehodách, pri ktorých vyhasli dva ľudské životy. K obom nehodám došlo v okrese Liptovský Mikuláš, koncom tohto týždňa. 

Prvá vážna nehoda sa stala vo štvrtok 12. októbra 2017 pred 15:00 hod. na križovatke ciest I/18 a I/72 v katastri obce Hybe, okres Liptovský Mikuláš. Z doposiaľ nezistených príčin došlo k zrážke vozidla Mercedes, ktoré viedol 51-ročný vodič a vozidla Renault Thalia, v ktorom sa viezli tri ženy vo veku 50, 43 a 24 rokov.

„Pri dopravnej nehode na mieste vyhasol život 50-ročnej ženy. Ďalšie dve ženy a vodič boli prevezení do nemocnice. Na mieste dopravnej nehody bol prítomný aj znalec z odboru doprava cestná. Prípad na mieste prevzal vyšetrovateľ. Okolnosti dopravnej nehody budú predmetom vyšetrovania a znaleckého skúmania,“ uviedla žilinská krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

K druhej nehode došlo vo štvrtok vo večerných hodinách priamo v meste Liptovský Mikuláš. 40-ročný vodič jazdiaci na vozidle Fiat v smere z kruhového objazdu na Liptovský Trnovec zachytil na priechode pre chodcov 52-ročného chodca.

„Pri zrážke utrpel chodec ťažké zranenia, ktorým po prevoze v nemocnici podľahol. Požitie alkoholu u vodiča polícia nezistila. U chodca bola nariadená súdna pitva. Prípad prevzal vyšetrovateľ, ktorý 40 ročného vodiča obvinil z prečinu usmrtenia. Okolnosti dopravnej nehody sú naďalej predmetom vyšetrovania,“ uzavrela policajná hovorkyňa.

  8 fotiek v albume0 zdieľaní


Dopravný servis
Košická
Kolóna
18:19
Mojšova Lúčka
Kolóna
18:07
Strečno
Kolóna
17:57
Mojšova Lúčka
Kolóna
17:57
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina