Dnes najčítanejšie
Martin z Petrovíc vyhral v známej televíznej súťaži, celú výhru venoval novorodeneckému oddeleniu žilinskej nemocnice

24 september 2014 - 07:40

Slávnosť pritiahla do parku susedov

Foto: Slávnosť pritiahla  do parku susedov
Galéria: 7 fotiek
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Lepšie sa žije tam, kde sa ľudia poznajú – to je heslo, s ktorým sa v nedeľu, 21. septembra 2014 zišla v Parku Ľ. Štúra na Bôriku viac ako stovka Žilinčanov. Prišli na Susedskú slávnosť, oslavu spolužitia v jednom meste. Zorganizovali ju občianske združenia Preles a Mulica.

„Naším cieľom je prebudiť komunitu, vytvoriť priestor na spoločné spoznanie a stretávanie sa, podporiť vznik aktivít, ktoré by inak nemali šancu vzniknúť. Komunita ľudí, ktorá sa pozná vie aj lepšie spravovať svoje okolie, starať sa oň, zveľaďovať ho. Zároveň sa takto vytvárajú väzby medzi ľuďmi, ktoré sú zásadné preto, aby sa ľudia dobre cítili na mieste, v ktorom žijú. V komunitných aktivitách budeme ďalej pokračovať, tak ako doteraz, či už v Ekocentre Lesopark, na uliciach Žiliny, na Stanici Záriečie alebo kdekoľvek v meste.

Zároveň by sme radi podporili ľudí, aby si sami vytvárali svoje susedské slávnosti, môžu byť malé, skromné, dôležité je, aby sa nebáli pozdraviť suseda, posedieť s ním, prehodiť pár slov. Pretože lepšie sa žije tam, kde sa ľudia poznajú.“ povedal Vladimír Randa zo združenia Preles.

„Veľká vďaka tiež patrí združeniam Návrat a Prales ako aj mnohým dobrovoľníkom, ktorí pomohli s organizáciou podujatia.“

Akcia sa konala v rámci Európskeho týždňa mobility v Žiline a žilinčania si mohli v parku na Bôriku vymieňať knižky, hrať bedminton, petang, loziť po lanových prekážkach, vyskúšať slackline, deti vyrábali ozdoby na bicykel a iné veci v tvorivých dielňach, rodiny sa hrali spoločné hry. Všetkých prítomných potešila veľká ochutnávka jablkových koláčov, ktoré často aj sami doniesli a podelili sa s ostatnými. A na záver jedna dobrá správa. Ak ste akciu nestihli nezúfajte. Kedykoľvek si podobnú môžete zorganizovať sami.Dopravný servis
Nemocničná
Práca na ceste
07:39
Strečno
Jama na ceste
07:27
Radoľa
Kolóna
07:11
Estakáda
Iné nebezpečenstvo
07:11
Budatínska Lehota
Kolóna
07:07
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina