12 október 2017 - 14:52

Len 19-ročný mladík sa na Bratislavskej ulici v Žiline vlámal rozbitím okna kameňom do dodávky

Foto: Len 19-ročný mladík sa na Bratislavskej ulici v Žiline vlámal rozbitím okna kameňom do dodávky
Foto: KR PZ Žilina

Mladík vo veku 19 rokov sa vlámal do odstavenej dodávky na Bratislavskej ulici tak, že vhodil kameň do okna auta a následne vošiel do kabíny. Pravdepodobne vodičovi odcudzil príručnú tašku s peňaženkou, z ktorej následne vybral hotovosť a odhodil ju do kontajnera. Majiteľovi bola spôsobená škoda vo výške minimálne 350 eur. Mladíka policajti zadržali.

„Žilinskí policajti zadržali 19 ročného mladíka, ktorý sa mal vlámať do dodávky odstavenej na nádvorí ulice Bratislavskej v Žiline. Mladík mal kameňom rozbiť okno na dverách spolujazdca, vojsť do kabíny a zo sedadla odcudziť pánsku príručnú taštičku s dokladmi a hotovosťou. Následne mal z peňaženky vybrať peniaze a túto mal odhodiť do kontajnera. Majiteľovi mal spôsobiť škodu vo výške najmenej 350,-€,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

6 fotiek: Krádež vlámaním sa do dodávky Žilina

Mladému mužovi teraz za jeho čin hrozí až desaťročný pobyt za mrežami, na verdikt bude pravdepodobne čakať vo väzbe. „Vyšetrovateľ 19 ročného Lukáša obvinil zo zločinu krádeže a podal podnet na návrh na vzatie do väzby. Obvinenému mladíkovi hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov,“ dodala Balogová.

  6 fotiek v albume0 zdieľaní

Dopravný servis

Hričovská
Kolóna
15:34
Bytčica
Kolóna
14:59
Zádubnie
Policajná hliadka
14:58
Nemocničná
Prekážka na ceste
14:57
Zobraziť aktuálne hlásenia