10 október 2017 - 23:08

Pri NAY elektrodome úradovali zlodeji, auto značky Škoda vykradli opäť bez poškodenia

Foto: Pri NAY elektrodome úradovali zlodeji, auto značky Škoda vykradli opäť bez poškodenia
Foto: ilustračné

Čitateľ Tibor sa na nás obrátil s prosbou o pomoc. V pondelok 9. októbra mu na parkovisku pri predajni NAY elektrodom neznámi páchatelia vykradli auto a spôsobili škodu v približnej výške nad 700 eur. Tibor svoje auto zaparkoval hneď pri vchode a len na krátky čas, dokým si nenakúpil v obchode.

Za približne 15 minút, počas ktorých sa nachádzal v predajni, mu zlodeji nezisteným spôsobom otvorili auto a odcudzili tašku s notebookom. Počítač sa nenachádzal na viditeľnom mieste, ale v kufri auta. Auto bolo po jeho príchode zamknuté, preto museli zlodeji použiť metódu, vďaka ktorej auto mechanicky nepoškodili. Podobné prípady už sú v Žiline evidované, najčastejšie boli takto odcudzené autorádiá značky Škoda Columbus. 

Tibor vlastní auto značky Škoda, ktoré si na krádeže vyberajú zlodeji najčastejšie. Pravdepodobne je pre nich veľmi jednoduché vniknúť do vozidiel bez poškodenia a vzbudenia podozrenia ľudí. „Ak niekto videl niečo podozrivé, prosím napíšte komentár a ja sa vám ozvem. Prosím zdieľajte a pomôžte mi nájsť páchateľov,“ píše študent, ktorý svoj notebook využíval najviac v škole.

Na parkovisku sa v čase krádeže nachádzalo jedno podozrivé vozidlo s posádkou a žilinskými evidenčnými číslami. Toto vozidlo bolo značky Škoda Octavia. Na podobné prípady upozorňovali aj žilinskí policajti na svojom Facebooku.


V žiadnom prípade si v aute nenechávajte cenné veci, a to ani v kufri či v priehradkách. Pri odchode si poriadne skontrolujte, či je zamknuté.0 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Kolóna
20:26
Na Horevaží
Zver pri ceste
20:22
Veľká okružná
Zver pri ceste
20:21
Veľká Okružná
Policajná hliadka
20:20
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina