Dnes najčítanejšie
Polícia odvolala pátranie po Saskii Káčerovej, tínedžerku sa podarilo nájsť a je v poriadku

28 september 2017 - 17:04

Prvej predvolebnej diskusie kandidátov na župana sa aktuálny predseda ŽSK Blanár nezúčastní

Foto: Prvej predvolebnej diskusie kandidátov na župana sa aktuálny predseda ŽSK Blanár nezúčastní
Foto: ilustračné - ŽSK

Už 4. novembra 2017 prebehnú voľby do vyšších územných celkov, v ktorých si zvolíme nového župana a poslancov. OZ Proti korupcii pri tejto príležitosti organizuje diskusie s kandidátmi na predsedu, pre veľký počet kandidátov sa ich rozhodli predstavitelia združenia rozdeliť na dve skupiny. Prvá diskusia prebehne už dnes o 17:00 hod. v sídle občianskeho združenia na Kamennej ulici.

„V Žilinskom kraji zabojuje o post župana jedna žena a osem mužov, medzi nimi i trojnásobný predseda Juraj Blanár. Kandidátov pozývame do predvolebnej verejnej diskusie, aby pred verejnosťou mohli prezentovať svoju predstavu o spravovaní veľkého balíka peňazí v oblasti dopravy, kultúry, sociálnej sféry a školstva,“ uvádza OZ Proti korupcii v popise udalosti. Diskusiu moderuje Vanda Tuchyňová.

Do dnešnej diskusie dostali pozvanie piati kandidáti, okrem aktuálneho župana aj Peter Cibulka, Erika Jurínová, Kristián Hoffman a Anton Martvoň. Súčasný župan Juraj Blanár z vládnej strany SMER-SD avizoval prostredníctvom krajskej kordinátorky Jany Slezáčkovej to, že sa diskusie nezúčastní, čím sa dobroboľne vzdal možnosti vysvetliť viaceré pochybnosti obyvateľov Žilinského samosprávneho kraja.

Blanár sa pravidelne nezúčastňuje diskusií, ktoré súvisia so Žilinským samosprávnym krajom, v minulosti v krátkom časovom slede neprišiel do rádia Frontinus ani na diskusiu OZ Proti korupcii po tom, ako mal vysvetľovať medializovanú kauzu nákupu CT prístroja. Župa pod jeho vedením ho nakúpila výrazne drahšie ako iné nemocnice. Predseda kraja, ktorý je vo funkcii už 12 rokov, sa vtedy bránil, že výhodnejší nákup nemohol podpísať.Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
09:30
Obvodová
Iné nebezpečenstvo
09:30
Hričovská
Policajná hliadka
09:30
Vysokoškolákov
Dopravná nehoda
09:12
Cesta I/64
Policajná hliadka
09:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina