Dnes najčítanejšie
Dnes popoludní došlo k dopravným nehodám postupne v Tepličke nad Váhom, Strečne a Varíne. Žilina stojí
COVID-19 vývoj situácie v kraji

22 september 2017 - 13:35

Výluka v úseku Žilina – Kysucké Nové Mesto prebehne 25. až 28 septembra 2017

Foto: Výluka v úseku Žilina – Kysucké Nové Mesto prebehne 25. až 28 septembra 2017
Foto: ilustračné

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú v dňoch 25. až 28. septembra 2017 realizovať výlukové práce v medzistaničnom úseku Žilina – Kysucké Nové Mesto.

V rámci tejto výluky sa vykoná smerová a výšková úprava koľaje. Práce vykonajú ŽSR vlastnými personálnymi kapacitami.
Vzhľadom na to, že ide o dvojkoľajný medzistaničný úsek, prevádzka sa bude zabezpečovať po prevádzkovanej koľaji. Počas výluky môže dôjsť k miernemu meškaniu vlakov.

ŽSR prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach.

V dňoch 25.-26.9.2017 v čas od 7:00 do 13:00 hod. bude z dôvodu rekonštrukcie železničnej trate uzavreté železničné priecestie Rudina, žel. stanica. Z tohto dôvodu budú spoje na linke 504409 v uvedenom čase vykonávané formou kyvadlovej dopravy.

Cestujúci si zakúpia cestovný lístok v autobuse, do ktorého nastúpia až po cieľovú stanicu. Po príchode autobusu k zastávke Rudina, žst. z autobusu vystúpia, prejdú peši cez určené miesto na železničnom priecestí a nastúpia do druhého autobusu, ktorý ich čaká za priecestím. Pri nástupe sa preukážu platným cestovným lístkom. Pri cestovaní treba počítať s meškaním cca 5 minút z dôvodu prestupu medzi kyvadlovými autobusmi.

Posilový spoj č.2 v úseku Rudina, Králik – Rudina, žst.  nebude vykonaný. Kapacitne ho nahradí súbežný spoj č. 10.Dopravný servis
Hlavná, Bytčica
Policajná hliadka
06:09
Hričovská
Stacionárny radar
05:00
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
04:56
Strečno
Prekážka na ceste
04:52
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
02:27
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia