07 september 2017 - 13:24

Viac ako 40 jazdcov si zmeralo sily v skateparku pri Vodnom diele na Hoity Toity Skate Cup 2017

Foto: Viac ako 40 jazdcov si zmeralo sily v skateparku pri Vodnom diele na Hoity Toity Skate Cup 2017
Foto: Dodiak Lukáč

Po dlhej dobe zažil žilinský skatepark na Vodnom diele v Žiline súťaž, a to rovno Slovenský skateboardový pohár 2017. V rámci jeho tretieho kola sa v sobotu 19. augusta 2017 predstavilo v skateparku viac ako 40 jazdcov zo Slovenska, Česka či napríklad Chile. Od 14:00 hod. začali po registrácii a úvodnom rozjazde kvalifikačné kolá, v ktorých súťažili traja jazdci naraz.

Počas 90 sekundového kvalifikačného kola mali možnosť predviesť to najlepšie, čo v nich je, a posunúť sa tak ďalej v súťaži. „Padli nejaké bomby, ako napríklad bs noseblunt na šikmom raily od Matúša Mozolu, bigspin flip na strmej pyramíde od Tomáša Kubalu, alebo flip do všetkého od Kika Nguyena,“ popisuje kvalifikáciu špecializovaný magazín boardlife.sk

Napriek tomu, že hrozba dažďa visela nad pretekom od rána, podarilo sa odjazdiť podľa plánu takmer celú kvalifikáciu. „Vyzeralo to tak, že by sa počasie mohlo ešte na chvíľu unormálniť, aby sa mohla kvalifikácia dokončiť, mali by sme z čoho spraviť výsledky a mohli si dať sľubované koncerty kapiel Into The Zoid a Me Against All,“ spresňuje boardlife.sk s tým, že účastníci na mieste zostávali a vyčkávali na zlepšenie počasia.

Pre dážď sa podarilo dojazdiť len kvalifikačné kolá, napriek tomu boli účastníci spokojní


Nakoniec sa podarilo dojazdiť aspoň kvalifikáciu, nepriaznivé podmienky a mokrá dráha však nedovolili uskutočniť semifinálové či finálové jazdy. Aj preto organizátori pristúpili k vyhláseniu výsledkov. Finále celej série sa odohrá už tento víkend 8. - 9. septembra 2017 vo Zvolene.

Finálne poradie jazcov na Hoity Toity Skate Cup 2017 v Žiline

1. Kiko Nguyen
2. Braňo Moravčík
3. Adam Tran
4. Matúš Mozola

Napriek nepriaznivému počasiu hodnotia organizátori akciu na výbornú. „Hoity Toity skate cup aj napriek počasiu dopadol úspešne. Veľký počet jazdcov a divákov len ukázal, že je o podobné akcie ozaj záujem a tak sa už teraz nevieme dočkať finále celej série,“ uzavreli organizátori na webe boardlife.sk0 zdieľaní

Dopravný servis

Strečno
Policajná hliadka
15:38
Priemyselná
Kolóna
15:20
Strečno
Policajná hliadka
15:18
Rajecká cesta
Kolóna
15:17
Zobraziť aktuálne hlásenia

Program kina