Dnes najčítanejšie
V lese na Liptove dnes našli mŕtveho muža, ide pravdepodobne o prvý prípad usmrtenia medveďom

19 september 2014 - 09:25

Policajti odbočovali cez šikmé rovnobežné čiary, vodič si ich odfotil

Na Facebooku koluje fotografia služobného policajného vozidla, ktoré sa snaží v dopravnej špičke odbočiť cez šikmé rovnobežné čiary.

Pri fotografií jej autor uviedol, že počas dopravnej špičky sa vodič vozidla snažil odbočiť z ulice Kálov na Sad SNP. Netrvalo dlho a okolo zachytenej situácie sa strhla vlna komentárov a narážok na mužov zákona.

Pri príspevku sa píše:

“chlapci nemali maják ani nič, len tak pokojne zastavili a kým ich oproti vodiči nepustili, tak zablokovali autá stojace za nim celú križovatku a spôsobili samozrejme chaos. Nemajú tam ani len policajnú stanicu, žeby sa mali na čo vyhovoriť a keby toto spravil “bežný” vodiť, tak pokuta minimálne 100 eur.”


Podľa vyhlášky platí nasledovné:

Značka Šikmé rovnobežné čiary (č. V 13) vyznačuje priestor, do ktorého je zakázané vchádzať alebo doň nákladom zasahovať, ak to nie je potrebné na obchádzanie, odbočovanie na miesto ležiace mimo cesty alebo na vchádzanie na cestu z miesta ležiaceho mimo cesty; pritom nesmú byť ohrození ostatní účastníci cestnej premávky.


To či muži zákona vykonávali služobný zákrok z fotografie jasné nie je, rovnako to však nie je vylúčené. Policajti nie vždy používajú svetelné a zvukové výstražné znamenia pri vykonávaní zákrokov.0 reakcií


Dopravný servis
Estakáda
Jama na ceste
01:42
Nemocničná
Práca na ceste
00:07
Košická
Jama na ceste
23:23
Hričovská
Policajná hliadka
23:00
Strečno
Prekážka na ceste
22:52
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia