Dnes najčítanejšie
Vo štvrtok pribudlo na Slovensku 419 prípadov koronavírusu, na Orave evidujú osemdesiat pacientov

19 september 2014 - 08:20

Čakajú nás Žilinské dni zdravia a Primátorská kvapka krvi

Mesto Žilina Vás pozýva na 11. ročník Žilinských dní zdravia, ktoré sa uskutočnia na Námestí Andreja Hlinku vo štvrtok 18. a v piatok 19. septembra. Súčasťou podujatia sú bezplatné zdravotné vyšetrenia a ukážky rôznych druhov cvičení. Zároveň sa môžete zapojiť do tradičnej Primátorskej kvapky krvi organizovanej v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR. Hlavný partner podujatia Kia Motors Slovakia.


Mottom podujatia Žilinské dni zdravia je „Zdravie, krása a vitalita“. Podujatie sa bude konať v centre Žiliny na Námestí Andreja Hlinku vo štvrtok 18. a v piatok 19. septembra od 10.00 hod., kultúrny program začína od 14.00 hod.

Počas Žilinských dni zdravia sa organizuje aj tradičná Primátorská kvapka krvi, ktorej sa každoročne zúčastňuje aj primátor mesta Žilina Igor Choma. Krv, ako nenahraditeľná tekutina v ľudskom tele, je čoraz vzácnejšia a nemocnice avizujú jej stály nedostatok. Potrebná je hlavne pri operáciách, kedy rozhoduje nielen profesionalita lekárskych úkonov, ale aj lieky a krv, ktorá sa nedá laboratórne vyrobiť.

Krv je možné darovať v Národnej transfúznej službe SR v areáli Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina vo štvrtok 18. a v piatok 19. septembra od 8.00 do 14.00 hod.
0 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Kolóna
14:00
Porúbka
Kolóna
13:55
Košická
Kolóna
13:54
Hričovská
Kolóna
13:54
Nemocničná
Kolóna
13:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia