Zmena organizácie dopravy na Komenského ulici je oficiálne v platnosti od 10. augusta 3 fotky v albume
Foto: Mesto Žilina
11 august 2017 - 10:24

Zmena organizácie dopravy na Komenského ulici je oficiálne v platnosti od 10. augusta

Mesto Žilina - odbor dopravy dalo spracovať dopravný projekt a zrealizovalo novú organizáciu dopravy na Komenského ulici, pri veľkogarážach. K zmenám sa pristúpilo na základe častých kolíznych situácií a podnetov občanov. Zmena organizácie dopravy je platná od štvrtku, 10. augusta 2017.

„Ide predovšetkým o zmenu vodorovného a zvislého trvalého dopravného značenia a vybudovanie ostrovčeka na miestnej komunikácii, ktorý napomáha bezpečnejšiemu prechodu chodcov cez túto cestu. Novo navrhnuté dopravné značenie napomáha vodičom v lepšej orientácii a prispieva aj k celkovo lepšej plynulosti cestnej premávky, a v neposlednom rade aj k zvýšeniu bezpečnosti chodcov,“ uviedol Pavol Čorba, hovorca mesta Žilina.

„Máme snahu riešiť dopravnú problematiku komplikovanejších úsekov na miestnych komunikáciách a to tak, aby pre motoristickú verejnosť bolo jazdenie v meste komfortnejšie, plynulejšie a bezpečnejšie,“ zdôrazňuje primátor Igor Choma, ktorý taktiež dbá aj na bezpečnosť chodcov.  3 fotky v albume


Čítajte ďalej

Najnovšie fotoalbumy