Sagan skončil v druhej etape Tour de Pologne ôsmy, v celkovej klasifikácii je na druhej priečke

V dnešnej 2. etape 74. ročníka sedemetapových pretekov Okolo Poľska sa podarilo Petrovi Saganovi skončiť na 8. mieste, pravdepodobne príde o žltý dres pre vedúceho lídra poradia pretekov. Etapa Tarnowskie Góry - Katowice začínala o 13:25, na záver prešli cyklisti tri 17-kilometrové okruhy.

V záverečnom špurte sa Sagan opäť pohyboval na popredných priečkach, čím potvrdil skvelé načasovanie formy aj po vylúčení z Tour de France. K včerajšiemu triumfu pridal dnešné 8. miesto, keďže v 142-kilometrov dlhej etape zvíťazil taliansky cyklista Sacha Modolo.

V celkovej klasifikácii sa Peter posunul na druhé miesto, keďže jeho hlavný súper Danny Van Poppel z tímu Sky dokázal dnes skončiť na druhej priečke. S dnešným víťazom a Van Poppelom však majú na prvých troch priečkach zhodný čas.