Dnes najčítanejšie
FOTO + VIDEO: Bytovku na Bratislavskej ulici v Žiline zachvátil požiar, budovu musí posúdiť statik

19 júl 2017 - 12:20

Na sídlisku Solinky nabúral opitý vodič BMW do stromu, po nehode nafúkal 2,13 promile

V pondelok 17. júla 2017 došlo krátko pred polnocou, okolo 23:40 hod. k dopravnej nehode na sídlisku Solinky. Na známej križovatke pri Drevenej krave vybehlo osobné auto značky BMW 346L na trávnatý pás pri ceste a narazilo do stromu. Na miesto boli vyslané všetky záchranné zložky. 

39-ročný vodič viedol osobné auto po predchádzajúcom požití alkoholických nápojov. „S autom prechádzal po ulici Alexandra Rudnaya, v smere od Tajovského ulice ku križovatke s Centrálnou ulicou, pričom neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a vlastnostiam vozidla, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať, prešiel cez križovatku v tvare „T“ rovno a narazil mimo komunikáciu do stromu,“ uviedla žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Spôsobená škoda je približne 3 200 €

Vodič bol po dopravnej nehode policajnou hliadkou vyzvaný k vykonaniu dychovej skúšky na alkohol, ktorou mu bola nameraná hodnota 1,02 mg/l, čo predstavuje 2,13 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Pri dopravnej nehode k zraneniu osôb nedošlo, no vznikla škoda na vozidle BMW 346L vo výške približne 2 000 €. Na strome, ktorý vysadilo mesto, bola spôsobená škoda vo výške 1 176 €. 

„39-ročný vodič bol obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý mu v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok,“ dodala policajná hovorkyňa.

138 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
22:08
Koňhora
Policajná hliadka
21:07
Budatínska Lehota
Prekážka na ceste
20:41
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:29
Nemocničná
Dopravná nehoda
20:07
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia