Dnes najčítanejšie
29-ročný Miroslav sa vlámal do rodinného domu pri Žiline a spôsobil škodu 2-tisíc eur, polícia ho obvinila

08 júl 2017 - 17:30

Drevené ohrady na sídlisku Vlčince oživili novými farbami, do prác zapojili pracovníkov VPP

Priestor v okolí niekoľkých bytoviek na sídlisku Vlčince oživili nové farby. Každá myšlienka, ako skrášliť naše životné prostredie sa cení a práve na Vlčincoch jednu takúto myšlienku zrealizovali a vdýchli okolitému prostrediu viac pestrosti. Drevené ohrady, ktoré boli pred zhruba rokom osadené povedľa nových živých plotov, neboli v tom čase nijako ošetrené. V minulosti rýchlo podliehali rôznym, najmä poveternostným vplyvom, a časom práchniveli a odhnívali. A potom to, čo vyzeralo na začiatku pekne, sa neskôr stalo strašidlom sídliska.

„Požiadala som kolegov poslancov o odsúhlasenie sumy na nákup farieb z pohotovostných poslaneckých fondov. Nakúpila som ekologické farby. Prvá časť tejto sumy bola využitá práve na drevené ohrady a druhá pôjde na obnovenie náteru detských prvkov na našom sídlisku,“ uviedla mestská poslankyňa Iveta Martinková.

Do iniciatívy boli zapojení pracovníci verejnoprospešných prác aj samotní obyvatelia sídliska

Poslankyňa sa navyše do realizácie aj sama zapojila a natrela jedno takéto oplotenie. Podstatnú časť práce však odviedli pracovníci verejnoprospešných prác. Poslankyňa oslovila ich koordinátorku, pani Maťašovskú, ktorá je podľa jej slov vždy ochotná pomôcť. Rovnako aj v tomto prípade vybrala skupinu ľudí a tí drevené ohrady poctivo ponatierali. Do iniciatívy sa zapojili aj samotní občania.

„Táto zmena je veľmi príjemná už na pohľad. Nadstavbou je to, že drevo vydrží oveľa dlhšie. Každý kúsok sídliska, o ktorý sa niekto postará, je príjemnou zmenou a ja verím, že obyvatelia to ocenia,“ dodáva na záver poslankyňa Martinková.

67 reakcií


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
22:08
Lysica
Prekážka na ceste
20:56
Porúbka
Policajná hliadka
20:56
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
20:42
Hričovská
Iné nebezpečenstvo
20:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia