Dnes najčítanejšie
Hojdačka na Magure pri Oščadnici nevydržala ani dva mesiace, neznámy páchateľ ju zrezal

06 júl 2017 - 08:20

Mestskí poslanci schválili financie na riešenie križovatky pri Drevenej krave

Foto: Mestskí poslanci schválili financie na riešenie križovatky pri Drevenej krave
Foto: ilustračné / zilina-gallery.sk

Dlhotrvajúci a stupňujúci sa problém s križovatkou pri prevádzke Drevená krava, na sídlisku Solinky, pozná nejeden obyvateľ Žiliny. Ranné kolóny, zdržania a komplikovaný výjazd von zo sídliska znervózňuje dennodenne desiatky vodičov. Križovatka ulíc Borová - Centrálna - Alexandra Rudnaya zažíva najväčší nápor vozidiel najmä počas školského roka. Výrazné spolalenie dopravy spôsobuje už samotné odbočovanie áut z Centrálnej ulice na Rudnayovu. Situácií nepomáha ani presun rodičov, ktorí vezú svoje deti do školy na Oravskej ceste. 

Najhoršie sú na tom práve obyvatelia Borovej ulice, ktorí si bežne počkajú aj desiatky minút, kým sa im vôbec podarí dostať von zo sídliska. Väčšinou sú odkázaní na ochotných vodičov, ktorí ich pustia na cestu. Preto už niekoľko mesiacov požadujú, aby mesto začalo riešiť túto nepriaznivú dopravnú situáciu. Problém by sa podľa najnovších informácií mohol vyrieši už čoskoro.

Mestskí poslanci totiž na poslednom mestskom zastupiteľstve schválili navýšenie rozpočtu mesta, v súvislosti s ktorým boli tiež schválené financie na projektovú dokumentáciu tejto križovatky. Už teraz je teda isté, že sa dočká zmien, no  zatiaľ nie je známe akých a kedy budú realizované. Všetko totiž závisí od projektu, ktorý treba navrhnúť a ktorý následne musia schváliť mestskí poslanci. 

Niektorí obyvatelia tejto časti sídliska veria, že po schválení financií sa veci okolo prestavby križovatky začnú teraz hýbať rýchlo a vedenie mesta nebude zbytočne odkladať riešenie kritického problému.
95 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
20:25
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
19:30
Strečno
Kolóna
18:27
Oškerda
Kolóna
17:44
Košická
Iné nebezpečenstvo
17:27
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.