Dnes najčítanejšie
VIDEO: Aktuálne zábery z modernizácie železničného uzla v žilinskej stanici

30 jún 2017 - 14:05

Parkovanie v nemocnici bude bezplatné až od 1. septembra, celý systém sa musí najskôr pripraviť

Foto: Parkovanie v nemocnici bude bezplatné až od 1. septembra, celý systém sa musí najskôr pripraviť
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Ako sme informovali ešte počas mája, minister zdravotníctva Tomáš Drucker oznámil, že parkovanie pred niekoľkými štátnymi nemocnicami by malo byť bezplatné. Šéf rezortu zdravotníctva o tom rokoval s predstaviteľmi občianskych aktivít s názvom Hore rampy bez platenia.

Súčasný parkovací systém sa mal podľa pôvodného plánu zmeniť v trinástich nemocniciach od 1. júla 2017. Novinka sa týka tých nemocníc, ktorých zriaďovateľom alebo akcionárom je Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky.

Pri navrhovaní nového systému boli v hre dva varianty, podľa prvého mali mať pacienti k dispozícií 4 hodiny bezplatného parkovania a po prekročení tejto doby bude stanovený paušálny poplatok. Jeho výška by mala byť maximálne 1 euro. Druhou možnosťou je, že by bolo bezplatné parkovanie 5 hodín zadarmo a po tejto dobe by sa spoplatnilo parkovanie štandardným cenníkom.

Žilinská nemocnica požiadala o dvojmesačný odklad, potrebuje pripraviť podmienky pre nový systém

Zavedenie bezplatného parkovania v nemocnici si vyžaduje prípravu, aby nedošlo ku kolapsu dopravy či chaotickému parkovaniu a porušovaniu dopravných značiek. Aj z tohto dôvodu požiadala FNsP Žilina o odklad plnenia príkazu ohľadom nového systému parkovania.

„Nové podmienky parkovania pre pacientov žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou nebudú platiť od prvého júla. Ministerstvo zdravotníctva SR odložilo nemocnici plnenie príkazu ministra o dva mesiace. Počas tejto doby nemocnica vytvorí dopravno-technické podmienky na zabezpečenie zmeny parkovania,“ uviedla hovorkyňa nemocnice Viera Jurčiová.

Pacienti a návštevníci teda musia počas letných prázdnin parkovať podľa systému, ktorý bol platný doteraz. Následne by mal v septembri vstúpiť do prevádzky už vynovený systém s výrazne lepšími benefitmi pre parkujúcich.


Dopravný servis
Gbeľany
Policajná hliadka
17:00
Rudinka
Kolóna
16:54
Kotešová
Práca na ceste
16:52
Strečno
Jama na ceste
16:43
Brodno
Prekážka na ceste
16:22
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia