Dnes najčítanejšie
Poľsko sprísňuje opatrenia, vstup zo Slovenska je podmienený negatívnym testom v angličtine alebo poľštine
Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

30 jún 2017 - 14:05

Parkovanie v nemocnici bude bezplatné až od 1. septembra, celý systém sa musí najskôr pripraviť

Ako sme informovali ešte počas mája, minister zdravotníctva Tomáš Drucker oznámil, že parkovanie pred niekoľkými štátnymi nemocnicami by malo byť bezplatné. Šéf rezortu zdravotníctva o tom rokoval s predstaviteľmi občianskych aktivít s názvom Hore rampy bez platenia.

Súčasný parkovací systém sa mal podľa pôvodného plánu zmeniť v trinástich nemocniciach od 1. júla 2017. Novinka sa týka tých nemocníc, ktorých zriaďovateľom alebo akcionárom je Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky.

Pri navrhovaní nového systému boli v hre dva varianty, podľa prvého mali mať pacienti k dispozícií 4 hodiny bezplatného parkovania a po prekročení tejto doby bude stanovený paušálny poplatok. Jeho výška by mala byť maximálne 1 euro. Druhou možnosťou je, že by bolo bezplatné parkovanie 5 hodín zadarmo a po tejto dobe by sa spoplatnilo parkovanie štandardným cenníkom.

Žilinská nemocnica požiadala o dvojmesačný odklad, potrebuje pripraviť podmienky pre nový systém

Zavedenie bezplatného parkovania v nemocnici si vyžaduje prípravu, aby nedošlo ku kolapsu dopravy či chaotickému parkovaniu a porušovaniu dopravných značiek. Aj z tohto dôvodu požiadala FNsP Žilina o odklad plnenia príkazu ohľadom nového systému parkovania.

„Nové podmienky parkovania pre pacientov žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou nebudú platiť od prvého júla. Ministerstvo zdravotníctva SR odložilo nemocnici plnenie príkazu ministra o dva mesiace. Počas tejto doby nemocnica vytvorí dopravno-technické podmienky na zabezpečenie zmeny parkovania,“ uviedla hovorkyňa nemocnice Viera Jurčiová.

Pacienti a návštevníci teda musia počas letných prázdnin parkovať podľa systému, ktorý bol platný doteraz. Následne by mal v septembri vstúpiť do prevádzky už vynovený systém s výrazne lepšími benefitmi pre parkujúcich.
18 reakcií


Dopravný servis
Na Horevaží
Policajná hliadka
19:23
Strečno
Jama na ceste
18:13
Hričovská
Policajná hliadka
16:59
Nábrežná
Policajná hliadka
16:25
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
16:07
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.