Dnes najčítanejšie
Prístup na parkovisko ŽILPO a Kaufland uľahčí nové prepojenie s Obchodnou ulicou, mesto začalo stavebné konanie

30 jún 2017 - 13:35

Tanečná škola Peter Cieker má za sebou úspešný rok, prvýkrát má titul majstra sveta

„Deň Tanečnej školy Peter Cieker“, ktorý sa koná pravidelne každý rok, je nielen prehliadkou tanca, ale aj záverečným bilancovaním činnosti za uplynulý rok. A tento rok bolo naozaj čo bilancovať, tanečná škola získala prvýkrát vo svojej dlhoročnej histórii titul „MAJSTER SVETA“. Do Žiliny ho z majstrovstiev v českom Liberci priviezla Adela Opálková.Skvele reprezentovala aj Zoja Kupková v kategórii Deti 2, ktorá získala už druhýkrát po sebe titul vicemajsterky sveta a taktiež spolu s Emou Jelšíkovou skončili na majstrovstvách sveta v kategórii dvojíc na bronzovom stupienku. Týmito výkonmi veľmi zviditeľnili naše mesto v zahraničí, zároveň je to aj ocenenie kvalitnej práce trénerov – Miloslava Halienku a Dagmar Zádorovej.

Aj v seniorskej kategórii robil dobré meno v zahraničí pár Martin Tomaščin a Gabriela Némethová, ktorí sa stali Majstrami Českej republiky v tancoch štandardných aj latinsko-amerických. Na najväčšej súťaží choreografií na Slovensku – CHOREOPOHÁR 2017 – zvíťazili juniori v Plesových choreografiach s choreografiou„JAMES BOND“ a v Show dance choreografiach s choreografiou „BATE, BATE“.TS Peter Cieker získala 24 majstrovských titulov, zorganizovala takmer sto súťaží

Celkovo za túto sezónu získala Tanečná škola Peter Cieker 24 titulov Majstrov Slovenska v rôznych vekových kategóriach, tento skvelý počet bol doplnený o množstvo medajlových umiestnení. Skvele zakončili sezónu súťažou „Júnový pohár“, ktorú už tradične organizuje Tanečná škola Peter Cieker desiatky rokov.Počet súťaží, ktoré Tanečná škola Peter Cieker zorganizovala, či už v priestoroch Domu odborov, kde dlhé roky pôsobila, alebo v Hoteli Bôrik, sa vyšplhal na číslo 97 a budúci rok sa budú snažiť prekonať magickú stovku. Slnko, voda, prázdniny, to platí aj pre všetkých tanečníkov tanečnej školy, ale iba chvíľu. A potom príde znovu tvrdá práca, možno korunovaná ďalšími titulmi.

Budeme im držať palce, aby mohli aj budúci rok takto skvele reprezentovať naše mesto- mesto i Slovensko na súťažiach doma i v zahraničí.

0 reakcií
Zdroj: TS Peter Cieker


Dopravný servis
Rudinka
Iné nebezpečenstvo
18:28
Rudinka
Policajná hliadka
18:27
Brodno
Prekážka na ceste
18:27
Estakáda
Jama na ceste
18:26
Oškerda
Kolóna
18:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia