Žilinskí juniori vyhrali na MSR v plávaní 6 zlatých, 7 strieborných a 9 bronzových medailí

Galéria: 5 fotiek

Bratislavské Pasienky boli v dňoch 16. - 18. júna 2017 dejiskom majstrovstiev Slovenska v plávaní juniorov a seniorov. Za žilinské farby bojovalo až 28 plavcov Klubu plaveckých športov Nereus Žilina.

Spomedzi nich sa 4 juniori Laura Benková, Emma Marušáková, Dávid Bartáky a Tomáš Želikovský postavili na stupeň najvyšší a vyplávali pre nás 6 titulov Majstra Slovenska. Celkovo sa podarilo získať týmto plavcom 6 zlatých, 4 strieborné a 9 bronzových medailí a za pomoci ďalších dvoch (Juraj Topoľský, Jakub Gordík) aj 3 strieborné medaile v štafetách. Potešujúca je kvalifikácia našej najmladšej reprezentantky SR Emmy Marušákovej na európske stretnutie olympijských nádejí EYOF.

Najlepšie výsledky:

Tomáš Želikovský:

• 1. 50 m voľný spôsob. (3. v seniorskej kategórii)

Laura Benková:

• 1. 200 m polohové preteky (3. v sen. kat.)

• 2. 4x100 pol. preteky mix E. Marušáková, D. Bartáky, T. Želikovský, L. Benková

Okrem spomínaných medailistov si miesto v A finále vyplával aj Jakub Gordík a v B finále Natália Michalovičová, Klára Lepišová, Nicole Topitzerová, Janka Szikorová, Denis Vallo, Alexander Hrabovský, Matúš Laluha, Urban Porubec, Daniel Michlík, Patrik Šabík, Andrej Synák.

Všetkým účastníkom patrí poďakovanie za vzornú reprezentáciu.