Dnes najčítanejšie
V piatok pribudlo 552 nových prípadov koronavírusu, v Žilinskom kraji evidujú takmer sedemdesiat

26 jún 2017 - 09:23

Na železničnej trati Lietavská Lúčka - Rajec nebudú pre práce dňa 26. a 27. júna premávať vlaky

Foto: Na železničnej trati Lietavská Lúčka - Rajec nebudú pre práce dňa 26. a 27. júna premávať vlaky
Foto: ilustračné

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) vykonávajú dnes 26.6. a zajtra 27.6. v čase od 9:00 hod. do 15:00 hod., plánovanú údržbu regionálnej železničnej trate medzi Lietavskou Lúčkou a Rajcom. Počas denných výluk budú vybrané vlaky osobnej dopravy nahradené autobusmi.

ŽSR budú počas výluk vykonávať strojné kosenie trávového porastu pozdĺž koľají, aby zabezpečili dobré rozhľadové pomery na trati. Zároveň plánujú vymeniť opotrebované koľajnice so skrytými chybami, zistenými pri defektoskopickom meraní. Zrealizujú 6 zvarov koľajníc a opravia geometrickú polohu koľaje, aby zabezpečili normovaný stav a prevádzkovú spôsobilosť železničnej trate.

Železničná trať medzi Lietavskou Lúčkou a Rajcom je jednokoľajná, počas výluk budú vlaky nahradené autobusmi

Podrobnejšie informácie o opatreniach v osobnej doprave sa cestujúci dozvedia z vývesiek umiestnených v železničných staniciach, alebo ich poskytne dopravca - Železničná spoločnosť Slovensko na telefónnom čísle kontaktného centra - 18 188, prípadne na internetovej stránke www.slovakrail.sk.

ŽSR prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým dôjde v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach.
17 zdieľaní
Zdroj: ŽSR

Dopravný servis
Strečno
Práca na ceste
21:52
Belá
Kolóna
19:07
Rudinka
Stacionárny radar
18:55
Strečno
Policajná hliadka
18:07
Strečno
Jama na ceste
16:52
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia