Dnes najčítanejšie
Nehoda pri Kysuckom Novom Meste dnes ráno ochromila dopravu až v Žiline, zranili sa dve osoby

22 jún 2017 - 12:58

Na nočné prehliadky hradu Strečno je možné zakúpiť vstupenky už aj v predpredaji

Foto: Na nočné prehliadky hradu Strečno je možné zakúpiť vstupenky už aj v predpredaji
Foto: Považské múzeum v Žiline

Považské múzeum v Žiline vychádza v ústrety návštevníkom pri Nočných prehliadkach hradu Strečno dostupnosťou vstupeniek cez webový portál www.predpredaj.sk. „Zvýšili sme komfort nákupu z pohodlia domova, návštevníci už nemusia čakať v rade na vstupenky a každý z nich má možnosť vybrať si v daný večer presný čas vstupu na nočnú prehliadku,“ uviedol Michal Jurecký, riaditeľ Považského múzea v Žiline na základe poverenia.

Atraktívne prehliadky hradu Strečno budú v nočnej atmosfére so zaujímavým programom v hrade i podhradí. „V tieto tajuplné večery vám predstavíme príbehy troch žien – šľachtičnej Benigny, Júlie Kapuletovej a Žofie Bosniakovej,“ prezrádza správkyňa hradu Strečno Katarína Repáňová.

Dve z nich, Benigna a Žofia, žili priamo na našom hrade, Júlia pochádzala z talianskeho mestečka Verona. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že tieto ženy nemajú nič spoločné, ale opak je pravdou. Všetky tri vošli do dejín a do povedomia ľudí a ani po mnohých rokoch neprestáva ich život budiť pozornosť. „Preto sa počas štyroch nočných prehliadok na hrade Strečno vyberte s nami za tajomstvami týchto troch žien,“ pozýva K. Repáňová.

Atmosféru prehliadky umocní výnimočný svetelný príbeh Žofie Bosniakovej. Pomocou ilúzie svetla a tajomna večerného stredovekého hradu bude zobrazený príbeh Žofie. „Je to prvýkrát, čo bude na hrade použitá moderná technológia svetla a pohybu,“ dodáva M. Jurecký. Vyvrcholením každej nočnej prehliadky bude impozantná ohňová šou.

Organizátori odporúčajú priniesť si so sebou i baterky. Vzhľadom k nočnej hodine je prehliadka hradu vhodná pre deti od 8 rokov. Zmena programu vyhradená.

Vstupenky je možné zakúpiť cez webový portál www.predpredaj.sk:
Základné vstupné – osoba vo veku od 16 rokov – 6,50 €
Zľavnené vstupné – osoby do 15 rokov, študenti, dôchodcovia, ZŤP,  vojnoví veteráni – 4,50 €.

48 zdieľaní
Zdroj: Považské múzeum v Žiline

Dopravný servis
Predmestská
Stacionárny radar
13:58
Predmestská
Kolóna
13:53
Hričovská
Policajná hliadka
13:52
Strážov
Práca na ceste
13:42
Lavobrezná
Iné nebezpečenstvo
13:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia