Dnes najčítanejšie
Policajti v Žiline namerali rýchlo idúce auto, po vysvetlení blížiaceho sa pôrodu posádku eskortovali do nemocnice

20 jún 2017 - 16:37

Pelotón z projektu „Na bicykli deťom“ zavítal dnes do Žiliny, privítali ho aj zástupcovia mesta

Foto: Pelotón z projektu „Na bicykli deťom“ zavítal dnes do Žiliny, privítali ho aj zástupcovia mesta
Foto: TS Mesto Žilina

ŽDnes sme v Žiline opäť privítali cyklistický pelotón z projektu „Na bicykli deťom“. Ide už o 8. ročník charitatívnej akcie, ktorú organizuje Občianske združenie Deťom pre život.

Tento projekt prostredníctvom Občianskeho združenia Deťom pre život pomáha onkologicky chorým detským pacientom. Cyklistov zapálených pre dobrú vec dnes privítali v Sade SNP prednosta Mestského úradu v Žiline Igor Liška a Ľuboš Slebodník vedúci oddelenia mobility Mestského úradu v Žiline.

Projekt „Na bicykli deťom“ sa stal  júnovou tradíciou. Skupina nadšencov, podporovateľov a všetkých priaznivcov toho projektu sa vydá naprieč Slovenskom a Moravou na bicykli. Tento rok je trasa dlhá takmer 1 000 km a prechádzala cez 217 miest a obcí. Počas ôsmych dní, od 17. júna do 24.júna, cyklisti prejdú trasu z Bratislavy, cez Moravu až na východ Slovenska.

Organizátori akcie plánujú zo zbierok tento rok opäť zorganizovať rekondičné pobyty pre rodiny s onkologicky chorým dieťaťom. Taktiež plánujú pokračovať vo financovaní individuálnej dopravy pre detských onkologických pacientov zdarma po celom Slovensku a zároveň podporiť aj detské onkologické oddelenia v konkrétnych nemocniciach.  
17 reakcií
Zdroj: TS Mesto Žilina


Dopravný servis
Hričovská
Policajná hliadka
06:30
Teplička nad Váhom
Kolóna
06:26
Estakáda
Jama na ceste
01:14
Rudinka
Jama na ceste
00:57
Hričovská
Policajná hliadka
00:40
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia