Dnes najčítanejšie
Žilinskí policajti našli u Mareka na Hájiku väčšie množstvo pervitínu, za drogy už bol v minulosti odsúdený

20 jún 2017 - 11:31

Trojica mladíkov našla na Kysuciach 10-tisíc eur, namiesto ich vrátenia išli nakupovať do Žiliny

Foto: Trojica mladíkov našla na Kysuciach 10-tisíc eur, namiesto ich vrátenia išli nakupovať do Žiliny
Foto: KR PZ
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Trojica mužov z Kysuckého Nového Mesta našla pri prechádzaní autom po ulici Hurbanova v Kysuckom Novom Meste peňaženku s vyšším finančným obnosom. Nález namiesto odovzdania zatajili, časť peňazí navyše minuli na nakupovanie. Peňaženka patrila 43-ročnému mužovi, finančný obnos predstavoval približne 10 000 eur.

„Obvineniu z prečinu zatajenia veci čelí trojica mladíkov vo veku 18, 27 a 28 rokov z Kysuckého Nového Mesta. Obvinení mladíci mali vo štvrtok 15. júna popoludní na motorovom vozidle Ford  prechádzať po ulici Hurbanovej v Kysuckom Novom Meste, pričom na zemi mali zbadať peňaženku a presne nezistený počet bankoviek. Peňaženka a bankovky v hodnote 10.000,-€ mali krátko predtým vypadnúť z vrecka 43 ročnému mužovi,“
uviedla policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Krátko po náleze sa trojica vydala nakupovať do Žiliny, z nájdenia bankoviek ich však usvedčil kamerový systém. Krátko na to si preto pre mladých mužov prišla polícia, majiteľovi odozvdali 3 890 eur. Dvaja z mužov sú vo väzbe.

„Z miesta mali odísť do Žiliny, kde časť peňazí mali utratiť na kúpu ošatenia a veci osobnej potreby. Na základe kamerovému záznamu bolo stotožnené vozidlo a trojica mladíkov. Následne za prítomnosti polície mali majiteľovi odovzdať sumu 3.890,-€. Obvineným mladým mužom hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na šesť mesiacov až päť rokov. Dvaja z obvinených mladých mužov sú stíhaní väzobne,“ dodala Balogová.  

Zdroj: KR PZ


Dopravný servis
Radoľa
Kolóna
07:15
Oškerda
Kolóna
07:13
Vysokoškolákov
Kolóna
06:59
Strečno
Jama na ceste
06:43
Strečno
Kolóna
06:41
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia