Dnes najčítanejšie
Vodič v Rudine zrazil muža čakajúceho na autobusovej zastávke. Polícia zistila, že bol pod vplyvom alkoholu

16 jún 2017 - 17:01

V Celulózke plánuje investor postaviť nový bytový dom, obyvatelia sa obávajú výrubu zelene

Foto: V Celulózke plánuje investor postaviť nový bytový dom, obyvatelia sa obávajú výrubu zelene
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Časť obyvateľov žijúcich na ulici Pri celulózke sa obáva výrubu zelene v mieste medzi existujúcimi bytovými domami a autobazárom, kde má podľa našich informácií vyrásť nový bytový dom. V súčasnosti je v priestore prázdny pozemok, na ktorom rastie niekoľko stromov a vysoká tráva. 

To, že v mieste dôjde k odstráneniu viacerých stromov, potvrdil aj hovorca mesta Žilina.„Ide o plánovanú výstavbu na súkromnej parcele. Vlastník pozemku už požiadal o výrub časti drevín a má aj právoplatné rozhodnutie na výrub,“ uviedol hovorca mesta Pavol Čorba.

Časť odstránenej zelene nahradí investor v rámci nariadenej náhradnej výstavby

V súvislosti s výstavbou nového objektu bude musieť investor vykonať výrub niekoľkých stromov, ktoré budú v kolízií s novostavbou. Podľa nami zistených informácií by sa však malo jednať o stromy rastúce na prázdnom súkromnom pozemku, pričom ostatná zeleň v okolí jestvujúcich bytoviek zostane zachovaná.

Vyrúbanú zeleň bude musieť investor nahradiť novou, túto povinnosť ukladá zákon. „V zmysle zákona bola uložená aj náhradná výsadba za dreviny, ktoré by boli v kolízií s bytovým domom,“ dodal hovorca Pavol Čorba. Pozemok je podľa katastrálnej mapy vo vlastníctve spoločnosti MD Media, s.r.o., ktorej spoločník stojí aj za ďalšou plánovanou výstavbou na Vlčincoch.

V rámci plánovanej výstavby na súkromnej parcele je výrub podmienený právoplatným stavebným povolením. Predpokladá sa, že by to mohlo byť najskôr na jeseň, keďže termíny začiatku a ukončenia výstavby zatiaľ nie sú známe.


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
05:55
Rajecká cesta
Policajná hliadka
05:42
Strečno
Prekážka na ceste
04:25
Vranie
Policajná hliadka
21:25
Strečno
Jama na ceste
21:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia