Dnes najčítanejšie
V herni v centre Žiliny sa pobili traja zákazníci, privolaná hliadka zadržala muža v pátraní

12 jún 2017 - 13:44

Za uplynulý týždeň chytila polícia až 68 podnapitých vodičov, z toho 38 cyklistov

Foto: Za uplynulý týždeň chytila polícia až 68 podnapitých vodičov, z toho 38 cyklistov
Foto: KR PZ
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky venuje polícia v Žilinskom kraji neustálu pozornosť. V 23. týždni tohto roka zaevidovala polícia na cestách až 68 podgurážených vodičov. Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel 14 nafúkali nad 1 promile, u 11 vodičov bolo zistené požitie alkoholických nápojov pod 1 promile.

Piati z vodičov podgurážených alkoholom spôsobili dopravné nehody. Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti, až u 38 z nich bola dychová skúška na alkohol pozitívna.

Výrazne opití šoféri najmä počas víkendu, hrozí im rok väzenia

V sobotu 10.júna po polnoci zatavila policajná hliadka v obci Štiavnik vodiča jazdiaceho na štvorkolke s českým evidenčným číslom. 23 ročný vodič sa pri kontrole podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 0,80 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,67 promile.  

V sobotu 10. júna vo večerných hodinách zastavila policajná hliadka v Zázrivej vodiča vozidla Ford Mondeo. 51 ročný vodič sa pri kontrole podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 0,97 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,02 promile.  

V sobotu 10. júna v noci policajná hliadka v Kysuckom Novom Meste kontrolovala vodiča jazdiace na vozidle Mitsubishi Pajero. 57 ročný vodič sa pri kontrole podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 1,02 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,13 promile.  

V nedeľu 11. júna v ranných hodinách zastavila policajná hliadka na ceste v smere z Makova do Čadce vodiča vozidla BMW 330D. 31 ročný vodič sa pri kontrole podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 0,87 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,81 promile. 

Všetci vodiči čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý im v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok. 

Zdroj: KR PZ


Dopravný servis
Kamenná
Kolóna
16:22
Lavobrezná
Práca na ceste
15:59
Solinky
Kolóna
15:56
Závodská cesta
Kolóna
15:28
Rajecká cesta
Kolóna
15:26
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia