Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Odborári plánujú blokovať Košickú v Žiline, chcú poukázať na životnú úroveň obyvateľov Slovenska
COVID-19 vývoj situácie v kraji

06 jún 2017 - 21:32

Dodávka s neznámymi mužmi sa stále pohybuje po Žiline, ľuďom naďalej nazerajú do dvorov

Foto: Dodávka s neznámymi mužmi sa stále pohybuje po Žiline, ľuďom naďalej nazerajú do dvorov
Foto: ilustračné

Koncom mája sme informovali o neznámych mužoch, ktorí sa pohybujú po mestských častiach Žiliny a okolitých obciach. Vozidlo má tmavé fólie aj na predných oknách a náhodne zastavuje v uliciach. Z dodávky následne vystúpi muž s bicyklom, ktorý sa preváža po bočných uliciach, nazerá do dvorov a vypytuje sa ľudí rôzne citlivé otázky o domácnosti.

Podľa najnovších informácií sa muži ďalej pohybujú po Žiline a okolí a pokračujú vo svojej činnosti. Zatiaľ nie je presne známe, aký majú úmysel, no niektorí obyvatelia sa najviac obávajú krádeže majetku. Polícia v prípade nemôže konať, pokiaľ ju obyvatelia nebudú kontaktovať ihneď, ako stretnú podozrivé osoby či autá. Vozidlo má údajne zahraničné evidenčné čísla.

V niektorých častiach mesta sa mal po zverejnení tejto informácie zvýšiť pohyb policajných hliadok. „Po našej ulici teraz vidíme častejšie chodiť policajtov. Neviem ale potvrdiť, či to má súvis s tou dodávkou,“ uvádza jedna z čitateliek, ktorá býva v lokalite, kde mužov s dodávkou videli. Prvé prípady sa objavili v Trnovom a Rosine, odkiaľ nás kontaktovali priamo občania.

Majte na mysli, že len včasné upovedomenie polície môže predísť krádežiam a iným nepríjemnostiam. 


Dopravný servis
Oškerda
Prekážka na ceste
01:09
Strečno
Policajná hliadka
00:45
Oškerda
Policajná hliadka
00:28
Rudinka
Policajná hliadka
00:25
Strečno
Kolóna
00:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia